США і ЄС створять діалог щодо Росії

Фото: AP США і ЄС створять діалог високого рівня щодо Росії

Сторони засудили дії Росії з підриву суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України та Грузії.

 

США і Євросоюз домовилися створити діалог високого рівня щодо Росії. Про це сказано в підсумковій заяві саміту у вівторок, 15 червня.

 

«Ми залишаємося єдині в принциповому підході щодо Росії і готові дати рішучу відповідь на негативну поведінку і шкідливу діяльність… Для координації нашої політики і дій ми плануємо встановити діалог високого рівня між ЄС і США щодо Росії», — йдеться у заяві.

 

Також сторони засудили дії Росії з підриву суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України та Грузії. Крім того, РФ закликали гарантувати безпечну роботу іноземних дипломатичних представництв.

 

«Ми закликаємо Росію припинити безперервні репресії проти громадянського суспільства, опозиції і незалежних ЗМІ і звільнити всіх політичних ув’язнених», — підкреслили в ЄС і США.

 

Сторони підсумували, що зберігають з Росією канали зв’язку для співпраці в галузях, що становлять спільний інтерес.

 

Нагадаємо, що ЄС і США активізують просування своїх цінностей у світі. Сторони мають намір узгодити дії у боротьбі зі зміною клімату, а також вакцинацію від коронавірусу.

 

Також повідомлялося, що США і ЄС вирішили поновити співпрацю з НАТО. Сторони заявили також про намір скоординовано реагувати на зухвалу поведінку Росії, в тому числі щодо України.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.