США і Болгарія підписали угоди про 5G і ядерну енергетику

Фото: government.bg На підписанні документів були присутні прем’єр Болгарії Бойко Борисов і, в режимі відеоконференції, держсекретар США Майк Помпео

Співпраця Вашингтона і Софії матиме «потужний ефект» і в інших сферах, запевнив Майк Помпео.

 

Болгарія і США підписали ключові документи у сфері безпеки нового покоління мобільного зв’язку 5G і використання атомної енергії в цивільних цілях. Про це повідомляє ТАСС у п’ятницю, 23 жовтня.

 

На події були присутні прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов і, в режимі відеоконференції, держсекретар США Майк Помпео.

 

 

 

«Підписання декларацій гарантує загальну безпеку євроатлантичної сім’ї», — сказав Помпео і зазначив, що «співпраця Болгарії та США матиме потужний ефект і в інших сферах».

 

«Сьогодні ми підписали декларацію, яка стосується мереж 5G, і меморандум у сфері використання атомної енергії для цивільних цілей. Це винятково важливі сфери», — підкреслив болгарський прем’єр.

 

Заступник держсекретаря США з питань забезпечення економічного зростання й енергетичної безпеки Кіт Крак, який відвідав Софію у зв’язку з підписанням документів, зазначив, що відносини між країнами продовжують розширюватися.

 

«Ми розширюємо нашу співпрацю в галузі військової справи, оборони й енергетики. Усі ці теми, за якими ми працюємо разом, важливі для кожної зі сторін, вони показують поглиблені стосунки між нашими країнами і наше стратегічне партнерство. Болгарія — стратегічний партнер США», — вказав Крак.

 

Меморандум про безпеку нового покоління мобільного зв’язку 5G передбачає відмову використання китайських технологій, а меморандум щодо використання ядерної енергії в цивільних цілях передбачає реалізацію планів Болгарії на розширення ядерної програми з використанням безпечних технологій новітнього покоління за участю США.

 

Раніше повідомлялося, що США і Польща підписали ядерну угоду на $ 18 млрд, дія якої розрахована на 30 років. У рамках домовленостей у Польщі будуть побудовані шість ядерних реакторів.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.