Справа Скрипалів: Росія відкинула всі звинувачення

Фото: РИА Новости РФ пропонує провести спільне розслідування справи Скрипалів

Москва вважає нові звинувачення проти росіян у справі про отруєння Скрипалів спробою перекласти відповідальність на РФ.

 

В МЗС Росії відреагували на звинувачення прокуратури Великої Британії громадянина РФ Дениса Сергєєва в причетності до замаху на колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля в місті Солсбері, повідомляє ТАСС у вівторок, 21 вересня.

 

«Ми рішуче засуджуємо всі спроби Лондона покласти на Москву відповідальність за те, що сталося в Солсбері, і наполягаємо на професійному, об’єктивному і неупередженому розслідуванні інциденту. Ми також підтверджуємо готовність до предметної взаємодії по лінії правоохоронних органів і відповідних експертів», — сказала представник МЗС РФ Марія Захарова.

 

За її словами, британська сторона відмовляється від спільного розслідування події в Солсбері. «Водночас керівництво Сполученого Королівства і далі використовує справу Скрипалів як інструмент тиску на нашу країну і цим підігріває антиросійські настрої в британському суспільстві», — вважає Захарова.

 

Як вважають у Прокуратурі Британії, співробітник російських спецслужб Денис Сергєєв координував дії двох інших осіб, імовірно, які застосували отруту Новичок у Солсбері.

 

Але Британія не вимагатиме від Росії екстрадувати підозрюваних, адже російська Конституція не дозволяє проводити екстрадицію своїх громадян. Утім, прем’єр-міністр Борис Джонсон вважає, що РФ повинна видати всіх трьох фігурантів справи.

 

Нагадаємо, що в березні 2018 року Сергія Скрипаля, якого засудили за шпигунство на користь Великої Британії, і його дочку Юлію виявили з ознаками отруєння в Солсбері, де на той момент жив колишній полковник ГРУ. За версією британської влади, Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною Новичок, а замах організували російські спецслужби. Росія причетність до отруєння Скрипалів категорично заперечує.

 

Сергій і Юлія Скрипалі після отруєння вижили, але через кілька місяців після інциденту померла місцева мешканка Дон Стерджесс, яка випадково вступила в контакт із отрутою, яка була в пляшечці з-під парфумів.

 

Велика Британія впевнена, що Росія причетна до отруєння Скрипалів нервово-паралітичною речовиною Новичок. Британська влада звинуватила в отруєнні Скрипалів російських громадян Олександра Петрова і Руслана Боширова.

 

Росія стверджує, що не має нічого спільного з подією в Солсбері.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.