Соціалізм Байдена. План Джо з порятунку Америки

Байден хоче витратити 2 трильйони

Президент США Джо Байден представив план розвитку інфраструктури Штатів на 2,3 трильйона доларів.

 

Дональд Трамп обіцяв зробити Америку знову великою, Джо Байден обіцяє провести «найбільші інвестиції в американські робочі місця з часів Другої світової війни». Нинішній президент дійсно збирається витратити цілу купу грошей — 2 трильйони доларів.

 

І на що підуть ці кошти?

 

 

Чотири категорії

 

«Цей план — не спроба пройтися по верхах. Це інвестиції такого масштабу, які бувають раз на покоління. Яких ми не робили з тих пір, коли брали участь у космічній гонці. Ми повинні діяти зараз. Я переконаний, що якщо ми це зробимо зараз, через 50 років люди озирнуться назад і скажуть: «Це був момент, коли Америка виграла майбутнє» — так Байден описує свою задумку.

 

У кінцевому підсумку це повинно допомогти США виграти глобальну конкуренцію з Китаєм.

 

Усі витрати в плані Байдена розділені на чотири великі категорії — поліпшення транспортної інфраструктури, підвищення якості життя, підвищення продуктивності бізнесу і соціальна програма підтримки хворих і літніх людей.

 

На транспортну інфраструктуру витратять 621 мільярд доларів. З них 174 мільярди будуть вкладені в розвиток електричного транспорту, 115 мільярдів — у модернізацію шосе, доріг і мостів, 80 мільярдів — у залізні дороги, 42 млрд — у модернізацію аеропортів і морських портів.

 

На поліпшення побутової інфраструктури в плані передбачено 650 мільярдів. У тому числі — 111 мільярдів на оновлення систем подачі води, по 100 мільярдів на розвиток високошвидкісного Інтернету й електромереж, 137 мільярдів — на модифікацію і будівництво шкіл.

 

 

На підвищення продуктивності бізнесу витратять 580 млрд. З них 180 мільярдів вкладуть у науково-дослідні роботи, 100 мільярдів — у програми перепідготовки фахівців, ще 300 мільярдів будуть витрачені на розвиток малого бізнесу.

 

Усі ці гроші сукупно будуть витрачені протягом наступних 8 років — першого терміну Байдена і другого, в разі якщо його переоберуть, раніше він якраз підтвердив, що планує висування на другий термін.

 

 

Звідки гроші

 

Байден обіцяє не збільшувати держборг, а профінансувати свої ідеї за рахунок збільшення ставки корпоративного податку з 21 до 28 відсотків. Як очікується, витрати вдасться покрити за 15 років.

 

У 2017 році при адміністрації Дональда Трампа цей податок був знижений з 35% до 21%.

 

Крім цього, адміністрація президента пропонує збільшити податок на зарубіжні прибутки корпорацій. Анонсуючи план, Байден наголосив, що, крім збільшення оподаткування, доб’ється того, щоб у законодавстві були відсутні лазівки, за допомогою яких великі корпорації уникають податків.

 

Природно, республіканці категорично проти будь-якого підвищення податків. Республіканець, сенатор від Вайомінгу Джон Барассо назвав план Байдена «безконтрольною соціалістичною тратою коштів». Не в захваті від ідей президента і всі його соратники по Демократичній партії. Так що Байдену ще належить захищати свій план на століття.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.