Скандали і COVID. Чого чекати від Генасамблеї ООН

Генасамблея ООН

Генеральна асамблея ООН внесла питання про тимчасово окуповані території України до порядку денного своєї чергової сесії.

 

У Нью-Йорку відкрилася щорічна сесія Генеральної асамблеї ООН, на ній виступив президент США Джо Байден.

 

Обговорять на асамблеї і українське питання, до Нью-Йорка вирушив президент Володимир Зеленський.

 

Старт асамблеї не обійшовся без скандалів, пов’язаних з коронавірусними обмеженнями.

 

Виступ Байдена

 

Американська преса чекала, що Байдену не складе великих труднощів переконати аудиторію Генасамблеї в тому, що він налаштований більш дружелюбно, ніж його попередник, однак перші місяці його президентства показали, що його адміністрація не так вже зацікавлена в співробітництві з ООН, як хотіла б показати.

 

З іншого боку, на думку аналітиків, у Байдена буде можливість схилити на свою сторону тих, хто сумнівається, коли мова зайде про боротьбу зі зміною клімату та пандемією коронавірусу, переконавши їх у тому, що Америка готова вирішувати ці проблеми шляхом міжнародного співробітництва.

 

Виступаючи на Генасамблеї, президент США оголосив про закінчення ери «безжальних воєн» і початок ери «безжальної дипломатії».

 

«Це — терміновий вибір, перед яким ми стоїмо біля підніжжя того, що повинно стати вирішальним десятиліттям для нашого світу, десятиліттям, яке буквально визначить наше майбутнє. Як світова спільнота, ми стикаємося з невідкладними і грядущими кризами, і перед нами відкриваються величезні можливості», — зазначив Байден.

 

За його словами, США повинні використовувати збройні сили на світовій арені лише в крайніх випадках: «Армія має бути останнім, а не першим інструментом для вирішення проблем».

 

Він зазначив, що далеко не всі проблеми в світі можна вирішити за допомогою сили. «Бомби і кулі не врятують нас від COVID-19 і від його майбутніх штамів», — заявив американський президент.

 

Байден вважає, що людство досягло поворотного моменту в своїй історії, і йому треба буде розв’язати низку ключових проблем. Зокрема, він назвав серед проблем завершення пандемії, вирішення кризи з кліматом, ліквідацію кіберзагроз, боротьбу проти тероризму, запобігання конфліктів.

 

Скандали і COVID. Чого чекати від Генасамблеї ООН

EPA

Джо Байден на Генасамблеї ООН

 

Україна на Генасамблеї

 

До порядку Генасамблеї включили пункт про залучення Росії до відповідальності за порушення територіальної цілісності України і Статуту ООН.

 

Президент Зеленський назвав Генасамблею ООН одним із майданчиків, де Україна може вирішувати питання щодо Донбасу і Криму.

 

«Ми повинні не тільки говорити, а й вимагати відповідних дій. Ми шукаємо рішення щодо Донбасу і Криму на всіх майданчиках. Так, організація ООН — це один з головних майданчиків. І ми не повинні втрачати таку можливість», — сказав Зеленський під час свого візиту в США.

 

Глава держави зазначив, що Україна повинна максимально ефективно використати цей візит для зустрічей з лідерами різних країн.

 

«У нас буде зустріч з президентом Турецької Республіки. І ми всі знаємо заяву Туреччини про невизнання анексії Криму з боку Російської Федерації та про невизнання виборів у Держдуму РФ через залучення до них жителів окупованих українських територій», — сказав Зеленський.

 

Також Зеленський зустрінеться на полях асамблеї з президентом Польщі Дудою та Молдови Санду.

 

Коронавірусні скандали

 

За правилами Нью-Йорка, де розташована штаб-квартира ООН, в зал засідань збиралися пускати тільки з довідками про щеплення від COVID-19. Але повстала Росія, яка заявила, що така вимога суперечить дипломатичній угоді від 1947 року.

 

Фургон, де можна і зробити експрес-тест на коронавірус, а також робити щеплення однодозною вакциною Johnson & Johnson, припаркували неподалік входу в будівлю ООН.

 

При цьому, наприклад, відомий антивакцинник, президент Бразилії Жаір Болсонаро приїхав на засідання Генасамблеї і вже отримав порцію неприємних зауважень.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.