Скандал зі стільцем: фон дер Ляєн розповіла про сексизм

Фон дер Ляєн розповіла про протокольний скандал із кріслом

Епізод показав, який ще довгий шлях до рівноправності статей. При цьому у мільйонів жінок немає можливості змусити почути себе.

 

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що протокольний скандал під час її візиту в Туреччину ілюструє нерівноправне ставлення до жінок. Про це вона сказала на сесії Європарламенту за підсумками візиту в Туреччину в понеділок, 26 квітня.

 

«Коли я прибула на цю нараду (переговори з президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом. — Ред.), у залі були камери. Завдяки камерам це невелике відео мого прибуття вмить розійшлося по інтернету. Воно стало вірусним і спровокувало велику кількість гучних заголовків у газетах. Не треба було перекладати, коментувати. Зйомка засвідчила сама за себе», — говорить глава ЄК.

 

«Коли я вирушала в Туреччину два тижні тому, я хотіла, щоб до мене було ставлення як до голови Європейської комісії. Але цього не сталося. Я не знаходжу в договорі про Європейський Союз виправдань тому, як мене сприйняли. Мій висновок: таке відбулося, тому що я жінка», — додала фон дер Ляєн.

 

За її словами, вона «відчула себе пораненою, самотньою як жінка і як європейка».

 

Ситуація демонтрує, який ще довгий шлях до рівноправності жінок. Фон дер Ляєн каже, що розуміє, що сама як глава всесвітньо шанованого інституту знаходиться в привілейованому положенні і може змусити почути себе. Але у мільйонів жінок такої можливості немає.

 

«Але ми добре знаємо, що тисячі подібних інцидентів, які є куди гіршим за цей, не видно кожен день. Ніхто не бачить інцидентів, що відбуваються кожен день, тому що немає камер, тому що ніхто не бачить цього близько», — підкреслила глава ЄК.

 

Фон дер Ляєн підкреслила, що потрібно, щоб про випадки порушення прав жінок ставало відомо і щоб з цієї інформації робилися висновки. У цьому контексті вона розкритикувала вихід Анкари з Стамбульської конвенції щодо захисту жінок від насильства і додала, що вважає це «жахливим сигналом».

 

Нагадаємо, що раніше розгорівся скандал, коли на зустрічі президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з Шарлем Мішелем і Урсулою фон дер Ляєн в Анкарі їй не залишилося крісла, оскільки два підготовлених зайняли чоловіки.

 

На власне виправдання президент ЄС заявив, що не поступився місцем главі ЄК з міркувань рівноправності чоловіків і жінок.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.