Скандал з підводними човнами: Австралія скаржилася Франції

Фото: Getty Макрон на підводному човні в Сіднеї

Австралійська сторона була незадоволена оборонним контрактом, про що і говорила Макрону ще в червні.

Міністр оборони Австралії Пітер Даттон заявив, що говорив владі Франції про свою стурбованість щодо контракту на поставку підводних човнів до підписання аналогічного контракту з США і Британією в рамках створення військового альянсу AUKUS. Заява прозвучала в ефірі телеканалу Sky News.

«Припущення про те, що уряд Австралії не висловлював ці побоювання, просто кидають виклик, відверто кажучи, тому, що знаходиться у відкритому доступі, і, звичайно, не відображає того, про що вона публічно говорила протягом тривалого періоду часу», — заявив Даттон.

Він зазначив, що Австралія неодноразово озвучувала в діалозі з французькою стороною побоювання, що стосуються оборонного замовлення, підписаного в 2016 році.

Як зазначив прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, Канберра приймала рішення про припинення співпраці з Францією, керуючись національними інтересами. Він заявив, що висловив «дуже серйозну заклопотаність» щодо угоди президенту Франції Еммануелю Макрону ще в червні.

Міністр фінансів країни Саймон Бірмінгем заявив, що Австралія поінформувала французьку владу про нову угоду, визнавши, що переговори з США і Великобританією були секретними.

Вартість нового контракту Даттон і Бірмінтем не розкрили, сказавши лише, що це буде «недешевий проект».

Альянс AUKUS був утворений 15 вересня. В його рамках Австралія буде оснащена атомними підводними човнами. Через цю угоду Австралія розірвала контракт з французькою компанією на підводні човни вартістю 66 мільярдів доларів, чим розсердила Париж.

Франція відкликала для консультацій своїх послів з Вашингтона і Канберри. Париж не став відкликати посла з Лондона, оскільки, як вважає Франція, Британія веде «політику постійного опортунізму».

Створення оборонного альянсу буде враховуватися при розробці нової стратегічної концепції НАТО, заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.