Скандал з AUKUS: Джонсон порадив Франції "взяти себе в руки"

Фото: facebook.com/pg/borisjohnson Борис Джонсон порадив Франції «взяти себе в руки»

Борис Джонсон назвав створення альянсу «великим кроком уперед на шляху до глобальної безпеки».

 

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що Франції слід «взяти себе в руки» на тлі скандалу через партнерство між Британією, США та Австралією. Про це він заявив у коментарі Sky News у Вашингтоні в середу, 22 вересня.

 

«Що я хочу сказати із цього приводу, так це те, що я просто думаю, що пора деяким із наших найдорожчих друзів у всьому світі взяти себе в руки у зв’язку із цим всім і залишити мене у спокої», — відповів Джонсон на питання про скандал навколо AUKUS.

 

«По суті, це великий крок уперед на шляху до глобальної безпеки. Це три союзники-однодумці, що стоять пліч-о-пліч і створюють нове партнерство для обміну технологіями», — додав прем’єр.

 

Джонсон підкреслив, що «це робиться для того, щоб зміцнити зв’язки і дружбу між трьома країнами», що «буде корисно для того, у що ми віримо».

 

Новий альянс AUKUS між США, Великобританією та Австралією, який було підписано 15 вересня, спричинив глибоку дипломатичну кризу між Вашингтоном і Парижем.

 

У рамках альянсу Австралія буде оснащена атомними підводними човнами. Через цю угоду Австралія розірвала контракт із французькою компанією на підводні човни вартістю 66 мільярдів доларів, чим розсердила Париж.

 

Тим часом Франція погрожує заблокувати угоду ЄС з Австралією через підводні човни.

 

Обійшлися, як із собакою. Преса про кризу підводних човнів

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.