Шоу триває. Саакашвілі дістався до Грузії

Саакашвілі запалює в Грузії

Михайла Саакашвілі затримали в Грузії, в країні проти нього є чотири кримінальні справи, за двома з них у 2018 році було винесено вироки.

 

Михайло Саакашвілі тимчасово перервав свої українські пригоди і знову опинився в Грузії. На батьківщині, де проти нього відкрито низку кримінальних справ і де він не був 8 років. Саакашвілі прилетів у країну акурат напередодні завершення виборів у місцеві органи самоврядування. Влада каже, що затримали його. Але увагу до своєї партії перед голосуванням Саакашвілі точно привернув.

 

 

Таємне повернення

 

2 жовтня в Грузії пройдуть місцеві вибори, їх називають референдумом довіри для чинної влади. Саакашвілі і його партія зараз в опозиції. Поразка правлячої партії Грузинська мрія на цих виборах дасть можливість опозиції вимагати проведення дострокових парламентських виборів. І міжнародні партнери Грузії цілком можуть підтримати ці вимоги.

 

Тому Саакашвілі організував своє повернення не просто так. Коли 1 жовтня Саакашвілі опублікував відеозвернення, нібито з Батумі, це просто підірвало країну. У своїх відеозверненнях Міхо насамперед закликав співгромадян прийти на дільниці і проголосувати проти влади.

 

А особисто він заявив, що планує з’явитися на публіці 3 жовтня, під час мітингу опозиції в центрі Тбілісі. Це щонайменше істотно збільшує шанси на те, що мітинг буде велелюдним.

 

Спікер парламенту Грузії Каха Кучава назвав інформацію про повернення Саакашвілі «несерйозною» і закликав ЗМІ утриматися від «поширення неправдивої інформації».

 

Офіційна влада країни також спочатку заперечувала перетином ним кордону.

 

 

 

Кримінальні справи

 

В МВС Грузії заявили, що Саакашвілі не перетинав кордон країни. А якби перетнув, то його одразу б заарештували. Саакашвілі не був у Грузії з тих пір, як завершилася його друга президентська каденція, він проживав в Європі, США і в Україні. Зараз Саакашвілі є громадянином України.

 

У 2018 році Саакашвілі визнали винним у двох справах. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, яких було засуджено в справі Сандро Ґірґвліані, і ще до 6 років — у справі про побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі. Також екс-президенту висунули звинувачення в справі про розтрату бюджетних коштів, розгін акції протесту в листопаді 2007 року і вторгнення на телеканал Імеді. Саакашвілі відкидає всі звинувачення і називає справи політично вмотивованими.

 

 

Затримання

 

Пізніше прем’єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив, що Саакашвілі затримали і він під арештом в одній з пенітенціарних установ країни.

 

«У правоохоронних органів була попередня інформація про його переміщення з України в Грузію, і цей процес був під повним контролем», — заявив Гарібашвілі.

 

За його словами, спецслужби Грузії обрали такий час і місце, щоб чинники, які могли б перешкодити затриманню Саакашвілі, були мінімальними.

 

 

Наслідки

 

Повернення Саакашвілі і його арешт роблять ситуацію в Грузії вибухонебезпечною.

 

«Грузії потрібна спокійна, мирна атмосфера — і ніякої політичної нестабільності і насильства. Стабільність дуже важлива, і ми всі повинні цьому сприяти. Сподіваюся, ми всі це побачимо і в дні після виборів», — заявила напередодні дня голосування посол США в Грузії Келлі Деґнан.

 

Але Саакашвілі і стабільність — це антоніми. Ситуація і без нього була напруженою. Грузинська опозиція фактично заздалегідь оголосила вибори сфальсифікованими і готувалася до протестів. Чинник Саакашвілі додатково додає хмизу в багаття. Градус протистояння злетить. Замість пошуку компромісів політичне протистояння ризикує піти за сценарієм «війни до переможного кінця». Питання тільки в тому, якими будуть наслідки від цього для Грузії.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.