Шмигаль назвав кроки боротьби з тінню в економіці

Фото: kmu.gov.ua Шмигаль розповів, як Україна бореться з тіньовою економікою

Приватизація, реформа корпоративного управління, діджиталізація і судова реформа є головними заходами з боротьби з тіньовою економікою в Україні.

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав реформу корпоративного управління, приватизацію неефективних держпідприємств і діджиталізацію одними з головних кроків у боротьбі держави з тіньовою економікою. Про це він розповів у четвер, 8 липня, відповідаючи на запитання журналістів під час прес-конференції в Литві за підсумками четвертої конференції з питань реформ в Україні, повідомляє прес-служба Кабміну.

 

За його словами, одним з механізмів подолання тіньової економіки є корпоративна реформа і приватизація, в ході якої неефективні держпідприємства передаються в акціонерну і приватну форму управління.

 

«У цьому році парламент розблокував «велику» приватизацію. У минулому році ми мали успішний досвід «малої» приватизації, перевищивши, незважаючи на пандемію, плани й очікування», — зазначив Шмигаль.

 

Другий важливий крок, за словами глави уряду, — це максимальна діджиталізація відносин держави з бізнесом та громадянами. Планується, що до кінця року всі державні і громадські послуги будуть переведені у цифровий формат, який запобігає корупції.

 

Також, за словами Шмигаля, велику роль у подоланні тіньової економіки виконує реформа судової системи, а також розвиток інфраструктури антикорупційних органів.

 

«Крім цього, є ще низка заходів, які здійснюються Україною. Це законопроект про реформу СБУ, поділ податкової та митниці на дві різних юридичних особи, впровадження ризикоорієнтованих систем», — сказав прем’єр-міністр.

 

Він додав, що є ще значний перелік реформ і заходів, які допоможуть побороти тіньову економіку.

 

Раніше повідомлялося, що в Україні знову зріс рівень тіньової економіки. За рік він збільшився на три відсотки і на початок 2021 року становить не менш ніж 30%.

 

Нагадаємо, що влада України в рамках боротьби з тіньовою економікою з 1 липня почала інспекції Держпраці для виявлення нелегальних працівників.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.