Сезонне захворювання. Що далі буде з COVID

Небезпеки зараження Covid-19 значні

Експерти в галузі охорони здоров’я відходять від ідеї можливості досягнення колективного імунітету від коронавірусу.

 

Розповіді про колективний імунітет від коронавірусу ми чуємо з самого початку пандемії. Був навіть приклад Швеції, яка спочатку заявляла, що піде по шляху саме досягнення колективного імунітету і відмовлялася від жорстких карантинних обмежень. У підсумку, щоправда, від такої ідеї у Швеції відмовилися.

 

У США вже більше половини дорослих громадян отримали хоча б одну дозу вакцини, а багато інших мають імунітет, недавно перехворівши, але експерти в галузі охорони здоров’я все одно відходять від ідеї можливості досягнення деякого магічного числа імунізованих, пише USA Today.

 

Просто робимо щеплення

 

«Замість того, щоб концентруватися на невловимих цифрах, давайте зробимо щеплення якомога більшій кількості людей», — заявив провідний національний лікар-інфекціоніст США доктор Ентоні Фаучи.

 

З огляду на те, що чверть американців заявляють про небажання вакцинуватися, колективний імунітет — це просто недосяжна мета.

 

«Теоретично, це можливо, але ми, як суспільство, відкинули це, — пояснює доктор Грегорі Поланд, директор дослідницької групи з вакцин у клініці Мейо. — Єдине, про що ми можемо говорити, — це контроль».

 

Спочатку посадові особи націлювалися на захист того роду, який забезпечує щеплення від кору, але тепер він зосереджений на стримуванні, аналогічному стримування грипу: вони визнають, що спалахи будуть регулярними, але сподіваються максимально обмежити їх. Люди можуть прожити все своє життя, не турбуючись про те, що захворіють на кір, завдяки вакцині з тривалою ефективністю, яку отримують більше 90% дітей. Хоча при зниженні показників вакцинації трапляються невеликі осередки інфекції, навіть люди, які не можуть пройти вакцинацію або мають ослаблений імунітет, залишаються, в основному, захищеними.

 

Сезонне захворювання. Що далі буде з COVID

EPA

Вакцинація від COVID

 

У випадку з COVID-19, коли вакцини ефективні, але їх дія недовговічна, небажання вакцинуватися робить такий широкий захист малоймовірним. Це означає, що люди, які не можуть вакцинуватися, або чия імунна система ослаблена ліками або хворобою, залишаться вразливими. Ймовірно, завжди буде досить невакцинованих людей, щоб дозволити Covid-19 поширюватися, як тільки він потрапить до спільноти. І навіть вакциновані люди не будуть захищені на 100% перед лицем такої заразної хвороби.

 

Антивакцинники

 

Минулого літа ВООЗ визначила граничні значення комбінованої інфекції і вакцинації, необхідні для розриву ланцюга передачі, на рівні від 60% до 70%.

 

З появою високо інфекційних варіантів деякі довели до 90%. Однак небажання деяких людей пройти вакцинацію, ймовірно, зробило це число недосяжним практично в будь-якій країні.

 

У США питання вакцинації стало політичним. Близько 79% людей, які називають себе демократами, заявляють, що пройшли вакцинацію або мають намір зробити це найближчим часом, порівняно з 46% республіканців. Згідно з опитуванням Kaiser Family Foundation, приблизно, 3 з 10 республіканців кажуть, що точно не робитимуть щеплення. Це означає, що Америка може, в кінцевому підсумку, виглядати, як клаптева ковдра, де є райони з низьким рівнем зараження Covid-19 та інші, де вірус продовжує процвітати.

 

У районах з низьким рівнем вакцинації Covid-19 буде вести себе так само, як і сьогодні. «Невакциновані люди піддаватимуться такому ж високому ризику зараження, як і раніше», — вважає Вільям Хенедж, епідеміолог із Гарвардської школи громадської охорони здоров’я Чана.

 

Небезпеки зараження COVID-19 значні. Згідно з даними Центру з контролю і профілактики захворювань, серед нещеплених людей з позитивним результатом тесту на COVID-19 близько 20% виявляться у важкому стані, 5% потраплять до реанімації і від 1% до 2% помруть.

 

Сезонне захворювання. Що далі буде з COVID

EPA

 

Невакциновані залишаться вразливими до інфекції. Як і люди, які вже уразливі — ті, хто старший за 65 років, мають ослаблений імунітет або інші проблеми зі здоров’ям. Навіть якщо вони вакциновані, щоб залишатися в безпеці, їм доведеться нескінченно дотримуватися запобіжних заходів, такі як носіння масок і соціальне дистанціювання, інакше виникне ризик серйозного захворювання.

 

Через це експерти з громадської охорони здоров’я та інфекційних захворювань все частіше говорять, що колективний імунітет не має бути в центрі уваги. Сама по собі широка вакцинація може перетворити COVID-19 з убивці у щось набагато більш м’яке, принаймні, для людей, які пройшли вакцинацію.

 

Ізраїль, який на сьогодні має найвищий рівень вакцинації у світі — 62%, дозволяє зробити попередній прогноз про те, що може статися. «Як тільки рівень вакцинації досягне 50%, кількість випадків захворювання і смерті почне різко скорочуватися», — повідомляє Христина Рамірес, професор біостатистики Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

 

Дані з Ізраїлю показують, що вакциновані не тільки набагато рідше серйозно хворіють або вмирають, але і в тому випадку, якщо вони заражаються Covid-19, то майже завжди в легкій формі.

 

Для багатьох людей COVID-19 може стати фоновим захворюванням, таким як грип, що наростає взимку і послаблюється влітку, вимагає вакцинації раз на рік або на два роки. Цілком можливо, що через кілька років у імунізованих людей може виникнути нежить, і насправді це буде SARS-CoV-2, але вони ніколи не дізнаються про це.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.