Відвідини посадовими особами, які мають доступ до державної таємниці, країни-агресора неприпустимі

Валерій Тарасюк

Валерій Тарасюк

Народний депутат Валентин Наливайченко ініціював перевірку Службою безпеки України цілей і обставин регулярних поїздок голови НКРЕКП Валерія Тарасюка до Росії після початку збройної агресії проти України.

Про це колишній голова СБУ повідомив на своїй сторінці Facebook і опублікував копію звернення до керівництва спецслужби.

«Відвідини посадовими особами, які мають доступ до державної таємниці, до країни-агресора неприпустимі. І всі факти таких поїздок повинні бути ретельно вивчені та перевірені», — заявив депутат.

У зверненні він попросив СБУ перевірити мету поїздок, встановити коло осіб, з якими зустрічався Тарасюк під час цих поїздок, і перевірити які саме питання він обговорював в країні-агресорі.

«Факти регулярних поїздок Тарасюка до Росії виявила Тимчасова слідча комісія парламенту, яка досліджує причини виникнення кризи в енергетиці. Перші викриті ТСК факти порушень, в тому числі корупційних зловживань, викликали бурхливу реакцію і протидію з боку керівництва НКРЕКП. Однак ТСК продовжує досліджувати діяльність НКРЕКП і її голови, про подальші результати розслідування обов’язково інформуватиму», — підсумував Наливайченко.

Нагадаємо, ТСК встановила, що після 2014 року Тарасюк регулярно відвідував Росію, в тому числі прямим залізничним сполученням Київ-Москва влітку 2018 року.

Також ТСК встановила конфлікт інтересів у голови НКРЕКП Тарасюка. За інформацією ТСК, рідний брат голови НКРЕКП керує компанією «Еф енд Ем Україна», яка під час роботи Тарасюка в НКРЕКП працювала на ринку електроенергії і була контрагентом ряду державних підприємств енергетичного сектору.

7 жовтня НАЗК розпочало перевірку Тарасюка через порушення антикорупційного законодавства. Після цього керівництво НКРЕКП заявило про начебто тиск з боку парламентської ТСК.

📣 Як і обіцяв, оприлюднюю звернення до Служби безпеки України щодо перевірки мети та обставин регулярних поїздок…

Geplaatst door Валентин Наливайченко op Donderdag 15 oktober 2020

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.