Служба безпеки України запропонувала Раді національної безпеки та оборони застосувати санкцій проти десяти колишніх високопосадовців. Керівники військових, силових і правоохоронних структур зрадили присязі та сприяли окупації Криму і Донбасу у 2014 році.

Джерело:  пресслужба СБУ

СБУ: до РНБО внесені пропозиції про застосування санкцій щодо десяти колишніх посадовців. Вони сприяли окупації Криму та Донбасу.


СБУ внесла до Ради національної безпеки та оборони пропозиції про застосування санкцій стосовно десяти експосадовців. До переліку увійшли керівники військових, силових і правоохоронних структур. У спецслужбі вважають, що ці особи зрадили присязі та сприяли окупації Криму і Донбасу у 2014 році.

По інформації, опублікованій пресцентром СБУ, про це заявив очільник Служби Іван Баканов, коментуючи підсумки засідання РНБО.

«Одним із важливих кроків для захисту національної безпеки є притягнення до відповідальності тих, хто працює на користь агресора та зрадив Україну. І особливу увагу слід приділяти не лише рядовим фігурантам, а і колишнім керівникам державних структур. Вони, замість того, щоб захищати свою країну, опинилися на боці агресора. Втім, державна зрада не має строків давності», – підкреслив Баканов.

Серед вказаних спецслужбою посадовців: колишні міністр МВС Віталій Захарченко, командувач Військово-морськими силами ЗСУ Денис Березовський, голова СБУ Олександр Якименко та інші. Раніше їм були оголошені підозри у державній зраді. Наразі вони перебувають у розшуку, та дотепер до них не застосовувалися обмеження економічного характеру.

Співробітники Служби безпеки України вважають, що перелічені особи були причетними до підтримки проросійських сил, а також вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Автономної Республіки Крим та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо, що раніше Рада національної безпеки та оборони за пропозиціями Служби безпеки України запровадила санкції щодо 8 фізичних і 19 юридичних осіб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.