Санкції і вакцини. 100 днів президентства Байдена

Байден вже 100 днів як президент США

Джо Байден вже 100 днів керує США, за цей час він встиг двічі ввести санкції проти росіян, запустити наймасштабнішу кампанію з вакцинації у світі і зателефонувати Володимиру Зеленському.

 

Джо Байден відсвяткував 100 днів на посаді президента США. Понад половину американців (55%) схвалюють діяльність президента, незадоволені — 40%, повідомляє Reuters з посиланням на опитування Ipsos.

 

Американцям подобається, що Байден робить для протидії пандемії і підтримки економіки США в коронакризу, але не дуже схвалюють його міграційну політику.

 

Корреспондент.net розбирався, що встиг, а що не встиг Байден за перші 100 днів на посаді.

 

Вакцинація

 

Байден отримав 65% підтримки за заходи, прийняті в боротьби з епідемією коронавірусу (90% прихильників демократів, 61% незалежних і 39% республіканців). Раніше, в січні, тільки 38% американців схвалювали заходи з боротьби з COVID-19, прийняті попередником Байдена Дональдом Трампом.

 

Крім того, 52% респондентів заявили, що задоволені тим, як демократ управляє економікою США. 53% підтримують політику Байдена щодо збільшення кількості робочих місць у США. Показники в цих категоріях в обох випадках на кілька процентних пунктів вищі, ніж оцінки Трампа в останній місяць його президентства.

 

Прийшовши до влади, Байден пообіцяв зробити 100 мільйонів щеплень від коронавірусу американцям за перші 100 днів свого президентства. Але ця мета була досягнута вже до кінця березня.

 

«8 грудня я повідомив, що сподіваюся, що в мої перші 100 днів будуть зроблені 100 млн щеплень. Ми досягли цієї мети на минулому тижні, на 58-й день, за 42 дні до терміну. Сьогодні я ставлю другу мету, а саме — до мого 100-го дня перебування на посаді президента ми зробимо 200 млн щеплень. Саме 200 млн доз за 100 днів», — сказав пан Байден.

 

Санкції і вакцини. 100 днів президентства Байдена

EPA

 

Санкції проти Росії

 

За 100 днів президентства Байден встиг двічі ввести санкції проти Росії. Зокрема, Мінфін США заборонив банкам та іншим фінансовим інститутам країни операції з боргом Росії.

 

Крім того, Байден вніс до санкційного списку 32 фізичних та юридичних осіб, причетних, на думку влади США, до спроб вплинути на результати президентських виборів 2020 року.

 

Також санкції введені проти п’яти осіб і трьох організацій, причетних, на думку Вашингтона, до окупації Криму і до порушень прав людини на півострові.

 

Кремль неодноразово відкидав звинувачення у втручанні Москви в американські вибори і в кібератаках. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков закликав не звинувачувати росіян голослівно відразу у всьому.

 

Експерти переконані, що США, швидше за все, будуть нарощувати санкції тільки у двох випадках. Це або російське вторгнення в Україну, або погіршення стану російського опозиціонера Олексія Навального.

 

Геноцид вірмен

 

Під кінець 100 днів Байден визнав геноцидом масове знищення і депортацію вірмен на територіях, підконтрольних Османській імперії. Відповідну заяву, хоча формально і не має юридичних наслідків, зате може мати наслідки геополітичні, і досить значні. Цей крок здатний змінити характер і без того напружені відносини між Вашингтоном і Анкарою. Але одночасно він може мати ефект доміно і стати важливою відправною точкою для визнання геноцидом і інших злочинів проти людства, включаючи Голодомор.

 

 

Попередні президенти США уникали цього кроку, побоюючись істотного погіршення відносин з Туреччиною.

 

Афганістан

 

Байден оголосив про виведення військ США з Афганістану до 11 вересня 2021 року.

 

«Я прийшов до висновку про те, що пора завершити найдовшу війну в нашій історії, і настав час американським військам повернутися додому», — сказав Байден у телезверненні до нації, підтвердивши, що виведення військ почнеться 1 травня і завершиться до 11 вересня.

 

При цьому президент США пригрозив відповісти талібам усіма наявними засобами в разі атаки на американських військових під час виведення військ із країни.

 

«Талібан має знати: якщо вони атакують нас під час нашого висновку, ми будемо захищатися і захищати наших партнерів усіма доступними нам засобами», — сказав Байден.

 

Зараз в Афганістані перебувають близько 2,5 тис. американських військових, а загальна чисельність військового контингенту країн НАТО становить 9,6 тисячі.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.