Санкції через Навального. Кого покарають у Росії

Захід карає російських чиновників через Навального

Євросоюз і США ввели санкції проти російських чиновників через переслідування політика Олексія Навального.

 

Поки російського опозиціонера Олексія Навального ніби як перевели в колонію у місті Покров Володимирської області, Євросоюз і США ввели санкції проти російських чиновників через його затримання.

 

Під санкції потрапили ряд чиновників, хоча соратники Олексія Навального пропонували включити до списку санкцій 35 осіб, включаючи російських бізнесменів, але США і ЄС поки що на це не пішли.

 

Хто в списку

 

Під санкції ЄС потрапили генпрокурор Росії Ігор Краснов, глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін, голова Росгвардіі Віктор Золотов і директор ФСВП Олександр Калашников.

 

Чиновникам, які потрапили під санкції, заборонять в’їзд до ЄС, а їхні активи на території Євросоюзу будуть заморожені.

 

Це не перші санкції Євросоюзу через переслідування Навального. У жовтні 2020 року через отруєння політика ЄС ввела обмежувальні заходи проти шести чиновників (включаючи главу ФСБ Олександра Бортнікова) й одного науково-дослідного інституту.

 

Санкції США введено проти першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, директора ФСБ Олександра Бортнікова, заступників міністра оборони Олексія Криворучка і Павла Попова, голови ФСВП Олександра Калашникова, генпрокурора Ігоря Краснова і начальника управління Кремля із внутрішньої політики Андрія Ярина.

 

Влада США відзначила, що вважають ФСБ причетним до отруєння Навального.

 

Реакція Москви

 

Міністерство закордонних справ Росії назвало нові санкції Євросоюзу і США через переслідування політика Олексія Навального «ворожим антиросійським випадом».

 

«Абсурдність торжествує, коли приводом для введення санкцій оголошується навмисно влаштована провокація з нібито «отруєнням» Навального якимись «бойовими хімікатами. Все це — лише привід для продовження неприкритого втручання в наші внутрішні справи. Миритися із цим не маємо наміру. Реагувати будемо, виходячи із принципу взаємності, не обов’язково симетрично», — заявили в МЗС РФ.

 

У відомстві зазначили, що подібні дії США ще більше «вихолощують двосторонні відносини, вже доведені Вашингтоном до точки повного замерзання».

 

«Розрахунки нав’язати щось Росії шляхом санкцій чи іншого пресингу провалювалися в минулому, проваляться і тепер. Якщо США не готові до рівноправного діалогу на розумних засадах, це їхній вибір. Незалежно від американських «санкційних пристрастей», продовжимо послідовно і рішуче відстоювати національні інтереси, даючи відсіч будь-якій агресії. Закликаємо колег не гратися з вогнем», — підкреслили в МЗС Росії.

 

Без допомоги

 

США не надаватимуть Росії допомогу, за винятком термінової гуманітарної, через ситуацію з Навальним, повідомили в американському Держдепартаменті.

 

Також Росію виключать зі списку країн, куди дозволено продавати й експортувати озброєння. Вашингтон припинить усі програми іноземного військового фінансування за участю Москви і не надаватиме їй кредитів, кредитних гарантій та іншу фінансову допомогу. Рішення про санкції набуде чинності через 15 днів після повідомлення Конгресу США.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.