Розвідка США не передбачила швидкого падіння Афганістану - ЗМІ

Все вирішилося швидше, ніж ми очікували — Хейнс

В даних розвідки часовий проміжок до того, як країна впаде, різнився — від декількох тижнів, місяців і навіть років після виходу США.

 

Дані військової розвідки США не вказували на те, що Афганістан так швидко впаде. Вірну оцінку розвитку ситуації в країні зробити не вдалося, зізналися в американському Розвідтоваристві, пише The New York Times.

 

«Розвідувальні служби попереджали про погіршення ситуації в Афганістані протягом літа, їхні доповіді ставали більш конкретними і похмурими в липні, в них йшлося про те, як таліби беруть під контроль дороги, що ведуть до Кабула, і про те, що угруповання витягло уроки з 1990 -х років. Але високопоставлені представники адміністрації визнали, що в серпні, в дні, що передують встановленню контролю талібів (над Кабулом) у ці вихідні, в Розвідтоваристві не говорили про те, що падіння (афганської влади) неминуче», — зазначає видання.

 

За словами директора Національної розвідки США Авріла Хейнса, «все вирішилося швидше, ніж ми очікували».

 

«Ні я, ні будь-хто інший не бачили нічого, що вказувало б на крах цієї армії (Афганістану, — ред.) І цього уряду за 11 днів», — заявив глава Комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

 

Він додав, що часовий проміжок до того, як владу в Афганістані приймуть таліби, різнився — від декількох тижнів, місяців і навіть років після виходу з країни військових США.

 

Колишній глава Національної розвідки Джеймс Клеппер, своєю чергою, зазначив, що жодна розвідслужба не може добре передбачити здатність партнера чинити опір.

Меркель і Байден обговорили Афганістан

 

Тим часом «Талібан» заявив про перемогу над США. Таліби вважають, що перемогли «зарозумілу силу і змусили її піти». У заяві також стверджується, що народ Афганістану переміг «над трьома пихатими імперіями три століття поспіль» (маються на увазі Велика Британія, СРСР і США).

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.