Росія вперше поскаржилася на Україну в ЄСПЛ

Фото: Getty Images Росія подала позов проти України в ЄСПЛ

Росія вперше подала міждержавну скаргу до Європейського суду з прав людини.

Генпрокуратура Росії звернулася до Європейського суду з прав людини з міждержавною скаргою на Україну. Про це йдеться в заяві відомства в четвер, 22 липня.

«Російська Федерація звернулася до Європейського Суду з прав людини з міждержавною скаргою проти України на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини і основних свобод», — йдеться в заяві.

Це перша в історії Росії міждержавна скарга, яка подана владою РФ в ЄСПЛ.

«Звернення покликане привернути увагу європейського суду і всього світового співтовариства до грубих і систематичних порушень прав людини українською владою, зафіксувати в міжнародно-правовому полі численні факти злочинних діянь, змусити владу України припинити їхнє вчинення, провести належне розслідування і негайно притягнути винних осіб до відповідальності, відновити мир і згоду на території України», — йдеться в заяві.

У скарзі вказується, що відповідальність за катастрофу рейсу МН17 над Донбасом у 2014 році лежить на Україні, оскільки країна не закрила повітряний простір над зоною бойових дій.

«Україна в повній мірі несе відповідальність за загибель пасажирів і членів екіпажу авіалайнера Боїнг-777 авіакомпанії Малайзійські авіалінії, що виконував рейс MH17, а також заподіяння страждань родичам загиблих, оскільки нею скоєно серйозне порушення статті 2 Конвенції (право на життя) в матеріальному і процесуальному аспектах, статті 3 Конвенції (заборона тортур) в процесуальному аспекті у зв’язку з невжиттям заходів щодо закриття свого повітряного простору», — йдеться в повідомленні.

Крім того, в Генпрокуратурі РФ заявляють, що «держава-відповідач не провела незалежного та ефективного розслідування обставин незакриття відповідальними посадовими особами повітряного простору».

«Україною надаються сфабриковані докази з метою перекласти свою провину за цю авіакатастрофу на Росію», — стверджують там.

Зазначимо, з моменту набуття чинності Конвенції про захист прав людини в 1953 році в ЄСПЛ було подано менш як 30 міждержавних скарг. Проти Росії подано чотири такі скарги від Грузії і дев’ять від України.

Зокрема, ЄСПЛ у січні більшістю голосів визнав позов України проти Росії через анексію Криму частково прийнятним і заявив про готовність розглянути його по суті.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.