Росія і Китай створять спільну станцію на Місяці

Росія і Китай підписали меморандум про створення станції на Місяці

Країни підписали меморандум з метою «просувати дослідження і використання космічного простору в мирних цілях в інтересах всього людства».

 

Росія і Китай підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі створення Міжнародної наукової місячної станції (МНЛС). Про це повідомили Роскосмос і CNSA у вівторок, 9 березня.

 

Меморандум від імені урядів підписали гендиректор Роскосмосу Дмитро Рогозін і глава Китайського національного космічного управління (CNSA) Чжан Кецзянь.

 

«Держкорпорація «Роскосмос» і CNSA сприятимуть співробітництву зі створення МНЛС з відкритим доступом для всіх зацікавлених країн і міжнародних партнерів, маючи на меті зміцнювати науково-дослідну взаємодію і просувати дослідження та використання космічного простору в мирних цілях в інтересах всього людства», — заявили в Роскосмосі.

 

Церемонія підписання пройшла в режимі відеоконференції.

 

«Китай і Росія використовують спільний досвід і наукові технології, щоб створити дорожню карту для будівництва міжнародної дослідницької станції на Місяці», — додали в CNSA.

 

Співпраця двох країн у цій сфері передбачає як вивчення місячної поверхні, так і реалізацію спільних проектів на орбіті Місяця.

 

Раніше NASA заявило, що висадитися на Місяць в 2024 році нереально. Через скорочення фінансування в останні два роки програму не встигнуть реалізувати в раніше заплановані терміни.

 

Також повідомлялося, що Туреччина планує на 2023 рік місію на Місяць. Президент Реджеп Ердоган оприлюднив національну космічну програму, яка повинна «вивести країну у вищу лігу в космічній сфері».

 

 

 

Новости от Корреспондент.net в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.