РНБО анулювала ліцензії на дев'ять родовищ

Фото: zolotodb.ru Влада перевіряє всі дозволи на використання надр

Ліцензії анулювали недобросовісним надрокористувачам. Родовища роками на використовували, пояснив Олексій Данілов.

 

Рада національної безпеки і оборони України анулювала чотири титанові, три вуглеводневі і дві рудні ліцензії. Про це повідомив на брифінгу Секретар РНБО Олексій Данілов за підсумками засідання в п’ятницю, 18 червня.

 

 

 

«Були анульовані як недобросовісним надрокористувачам чотири титанових, три вуглеводневих і дві рудних ліцензії, які не використовувалися, відповідно, в 2018, 2019 і 2017 роках», — сказав Данілов.

 

Він також вказав, що на засіданні заслухали звіт голови Держгеонадр Романа Опімаха щодо виконання указу президента №122 від березня цього року щодо стану у сфері надрокористування.

 

За словами Секретаря РНБО, до 1 вересня цього року всі наявні 3 тис. ліцензій розмістять на геоінформаційному порталі з дублюванням на порталі Сота, «щоб суспільство знало, де вони знаходяться і хто ними володіє».

 

Також Данілов повідомив, що пов’язана з бізнесменом Віктором Пінчуком газовидобувна компанія Geo Alliance повернула державі дві ліцензії на видобуток природного газу і сирої нафти.

 

«Вперше в історії незалежності України відбулася подія, яка, ми сподіваємося, набуватиме прецедентного характеру, коли, розуміючи всю важливість реалізації політичної лінії Президента Зеленського з наведення порядку у сфері надрокористування та соціальну відповідальність, державі добровільно повернули дві ліцензії на видобуток природного газу і сирої нафти», — сказав Данілов.

 

Він уточнив, що ці компанії пов’язані з «одним поважним бізнесменом із Дніпра», але не назвав його.

 

Мова про Гео Альянс Таранушинське в Харківській області і Гео Альянс Південно-Орільське в Дніпропетровській області.

 

Нагадаємо, 19 березня РНБО вирішила провести аудит усіх дозволів на надрокористування, які було видано з 1994 року, і повернути народу, якщо виявлять порушення умов користування. Рішення РНБО затверджено указом президента.

 

Того ж дня РНБО ухвалила рішення про санкції стосовно 19 компаній, які працюють у сфері надрокористування.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.