Рівнян попередили про кислотні дощі

Фото: Getty Images Сьогодні по всій Україні дощитиме

Незважаючи на відсутність фактів забруднення навколишнього середовища після вибуху на Рівнеазот, місцевих жителів просять убезпечити себе парасолькою від можливих кислотних дощів.

 

Рівнян і жителів найближчих населених пунктів попередили про можливість кислотних дощів після вчорашньої аварії на підприємстві Рівнеазот.

 

Як повідомили в Укргідрометцентрі, на ранок 21 липня ніякої загрози населенню та навколишньому середовищу немає.

 

«Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила і поступово поширювалася та осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду, завдяки погодним умовам у Рівненській області упродовж минулої доби», — кажуть метеорологи.

 

При цьому вони вважають, що певна кількість окису азоту розчинялася в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни.

 

«Тому в деяких районах Рівненської області випадали підкислені дощі і хоча вже загрози немає, сьогодні не варто «купатися» під дощами, а все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою», — йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, напередодні в Рівному стався вибух на хімзаводі. У Рівнеазот розгерметизувався трубопровід у цеху виробництва азотної кислоти, в результаті чого стався викид нітрозних газів.

 

Пізніше з’явилися перші результати проб повітря. Шкідливих речовин у повітрі після розгерметизації трубопроводу і викиду нітрозних газів не виявили.

 

Співробітники ДСНС і Держекоінспекції моніторять ситуацію.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.