Рівень вакцинації розділив Європу на схід і захід

У Європі рівень вакцинації корелює відповідно до положення країни за віссю захід/схід

Найбільший показник вакцинації від коронавірусу на заході Європи, тоді як на сході він найменший, а в Україні — критично низький.

 

У 27 країнах Євросоюзу середній рівень COVID-вакцинації дорослого населення перевищує 70%, але політики і фахівці стурбовані розривом між заходом і сходом. Про це під вівторок, 28 вересня, пише Голос Америки.

 

Відзначається, що в той час як Португалія, країна-член ЄС на заході європейського континенту, за рівнем вакцинації від коронавірусу — одна з перших у світі, низькі рівні вакцинації залишаються на протилежному — східному краї Європи. За даними Our World in Data.org, станом на 26 вересня майже 88% португальців уже мають щеплення принаймні однією дозою, але, наприклад, в Україні цей рівень був трохи більшим за 16%.

 

На цей момент Україна знаходиться в п’ятірці країн Європи в списку Reuters із найвищими показниками смертності людей після діагнозу COVID-19 — це 114 смертей у середньому щодня за останній тиждень.

 

Повільність української вакцинації пояснюють тим, що Україна не може користуватися можливостями, які мають країни-члени ЄС.

 

Хоча статистика показує, що навіть сусідні з Україною країни, що входять в ЄС, помітно відстають від західних партнерів. Найгірші показники в ЄС в Болгарії — 22% і Румунії — 33% вакцинованих. Трохи краща ситуація в Словаччині — 44% і в Польщі — 52%, але це значно менші показники в порівнянні не тільки з Португалією, а й з такими країнами, як Іспанія — 80%, Данія — 77%, Франція — 74% і Німеччина — 67%.

 

До слова, низький рівень вакцинації на сході Європи також збігається з порівняно високими показниками смертності людей, у яких виявили коронавірус.

 

Румунія опинилася серед лідерів у списку європейських країн за швидкістю поширення коронавірусу — в середньому 6 815 в день, і за показником смертності після заражень — у середньому 123 в день протягом останнього тижня.

 

Румунський фахівець із питань охорони здоров’я Влад Міксич розповів, що однією із причин низького рівня вакцинації в країні є «традиційна недовіра до влади» в країні, а також слабо організований процес вакцинації.

 

У сусідній Болгарії 23% опитаних недавно сказали, що не хочуть робити щеплення, тоді як загалом в ЄС цей показник лише 9%.

 

Нагадаємо, в Україні за минулу добу щеплення від коронавірусу COVID-19 отримали 119,3 тис. осіб.

 

Раніше повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський доручив прискорити вакцинацію держслужбовців. Через два тижні показник вакцинованих має бути 70%.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.