РФ звинуватила Україну в "екоциді" через Крим

Фото: Reuters Росія звинуватила Україну в екоциді через водну блокаду Криму

Припинення водопостачання анексованого півострова привело до «виснаження сільськогосподарських земель і зміни екосистем затоки Сиваш», заявили у Росії.

 

Слідчий комітет (слідком) Росії порушив кримінальну справу через припинення Україною подання води в анексований Крим у квітні 2014 року. Про це повідомляє слідком РФ у вівторок, 24 серпня.

 

Порушено справу за статтею про екоцид. Росія звинувачує Україну в тому, що водна блокада нібито привела до «виснаження сільськогосподарських земель і зміни екосистем затоки Сиваш і її мілководних заток, а також стану популяцій тваринного світу».

 

«Перекриття Північно-Кримського каналу вплинуло і на якість води, яку використовують для господарсько-питного водопостачання, оскільки перевищення гранично допустимих норм солоності і жорсткості негативно позначається на здоров’ї людей», — сказано в заяві слідкому РФ.

 

Там додали, що встановлюють «всі обставини злочину та всіх причетних до нього».

 

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський запропонував РФ зайнятися деокупацію Криму. Зеленський у підсумковому слові на саміті Кримської платформи пообіцяв залишити в декларації рядок для підпису представника Росії.

 

Пізніше в РФ відповіли на пропозицію щодо Кримської платформи. Росія звинуватила учасників саміту в Києві в «посяганні на територіальну цілісність» РФ.

 

Кримська платформа. Як Росії нагадали про Крим

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.