РФ закликали звільнити всіх несправедливо затриманих у Криму журналістів

Фото: facebook.com/police.polt Россію закликали звільнити всіх несправедливо затриманих у Криму журналістів

До заяви із закликом до Росії звернулися 20 країн — вони стурбовані погіршенням ситуації зі свободою медіа в анексованому Криму.

 

Коаліція за свободу ЗМІ прийняла заяву Свобода ЗМІ в Криму, до якої приєдналися 20 країн. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба у четвер, 26 серпня.

 

«З ініціативи України Коаліція за свободу ЗМІ прийняла заяву Свобода ЗМІ в Криму, до якої приєдналися 20 країн. Закликаємо РФ негайно звільнити Владислава Єсипенка і всіх несправедливо затриманих журналістів, припинити утиски свободи слова», — написав Кулеба у Twitter.

 

Текст заяви опублікований на сайті МЗС. Члени Коаліції за свободу ЗМІ «висловлюють глибоку стурбованість погіршенням ситуації зі свободою медіа в окупованому Криму» і продовженням насильства і переслідування на півострові журналістів з боку РФ.

 

«Одним з таких випадків є справа Владислава Єсипенка, журналіста фрілансера в проект Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода «Крим. Реалії», який до свого арешту Федеральною службою безпеки РФ (ФСБ) 10 березня 2021 року готував репортажі соціальної і природоохоронної тематики і проводив соціальні опитування серед жителів Криму. Ми стурбовані повідомленнями про жорстоке поводження і тортури проти пана Єсипенка в ході його затримання», — сказано в заяві.

 

Крім того, дев’ять цивільних журналістів — кримських татар (Сервера Мустафаєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Ремзі Бекирова Руслана Сулейманова, Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхалієва, Амета Сулейманова) продовжують утримувати в СІЗО і в’язницях на території Росії і анексованого Криму.

 

«Ми закликаємо Російську Федерацію негайно звільнити Владислава Єсипенка і всіх журналістів, які були несправедливо затримані, і дозволити журналістам займатися своєю професією без страху переслідувань, довільного ув’язнення, насильства і примусового зникнення. Ми також стурбовані діями Росії, спрямованими на придушення незалежних ЗМІ на півострові шляхом постійних утисків і залякувань, які фактично загнали незалежні засоби масової інформації в підпілля або змусили взагалі залишити півострів», — додали в Коаліції.

 

Нарешті, Коаліція звертає увагу на систематичні обмеження свободи слова і думок, з якими стикаються жителі Криму.

 

«Це є одним з питань, яке має на меті вирішувати Кримська платформа», — резюмували в Коаліції.

 

Заяву підписали Австрія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ісландія, Коста-Ріка, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Словаччина, Словенія, США, Україна, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка.

 

Відзначимо, що Коаліція за свободу ЗМІ (Media Freedom Coalition) — неформальне об’єднання країн, створене в 2019 році для розвитку співпраці у сфері посилення захисту свободи ЗМІ та безпеки журналістів. У неї входять 49 учасників.

 

Нагадаємо, що раніше ФСБ у Криму затримала журналіста Крим. Реалії. Тепер президент європейського бюро Радіо Свобода вимагає звільнити чоловіка, затриманого нібито за шпигунство.

 

У Криму повністю заблоковані сайти 13 українських медіа

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.