РФ готова швидко укласти нові газові контракти

Вирішити проблему з дефіцитом газу можна за допомогою нових контрактів, вважають у Москві

Запобігти коливанню цін на газовому ринку допоможуть нові контракти на поставку російського газу, впевнений Пєсков.

 

Росія готова швидко домовитися про нові контракти на поставки газу в Європу, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у п’ятницю, 8 жовтня, повідомляє Інтерфакс.

 

 

 

«Ні для кого не секрет, і це неодноразово заявлялося на різних рівнях, як і на вищому, що Росія зацікавлена ​​і готова швидко обговорювати теми укладання нових контрактів, які є безальтернативним демпфером проти таких коливань на ринках, які ми бачимо зараз», — сказав він.

 

Представник Кремля запевнив, що Росія «готова відповідати на зростаючі потреби наших європейських партнерів в енергоресурсах, у конкретному випадку — в природному газі».

 

«Для того щоб швидко наростити поставки газу, — доречно сказати, це так само чинник, — спочатку треба газ законтрактувати, це все-таки контрактна процедура, вона не спотова, і видобути його треба, його не можна видобувати, коли немає покупців і маршрутів», — сказав у свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров.

 

Раніше президент РФ Володимир Путін назвав причину енергокризи в Європі. Він вважає, що призвідниками є відмова влади ЄС від довгострокових контрактів і перехід до біржової торгівлі газом.

 

Відзначимо, сьогодні в Європі газ торгується в районі 1 200 доларів за тисячу кубометрів. Тоді як позавчора вранці ціна на газ наближалася до 1 940 доларів.

 

У Єврокомісії вважають, що ціни на газ будуть високими всю зиму, зниження очікується з весни.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.