Рада збільшила чисельність Збройних сил України

Фото: Минобороны Украины Українська армія збільшиться на 11 тисяч осіб

Чисельність армії зросте на 11 тисяч осіб. Також в Україні створять територіальну оборону.

 

Верховна Рада на засіданні в п’ятницю, 16 липня, ухвалила в другому читанні два президентських законопроекти.

 

 

 

Перед тим як піти на канікули, депутати 312 голосами схвалили збільшення чисельності Збройних сил на 11 тисяч осіб — до 261 тисячі. З них військовослужбовцями є 215 тисяч.

 

Також депутати 313 голосами підтримали законопроект про національний опір, згідно з яким створюється територіальна оборона.

 

За законопроектом, національний опір є складовою частиною комплексної оборони держави, що містить комплекс заходів для максимально широкого залучення громадян України до забезпечення військової безпеки, суверенітету і територіальної цілісності країни, стримування та відсічі агресії.

 

Водночас загальне керівництво національним опором здійснює Верховний головнокомандувач Збройними силами — Президент України.

 

Складовими національного опору є територіальна оборона (ТО), рух опору і підготовка громадян України до національного опору. Безпосереднє керівництво ТО здійснює головнокомандувач ЗСУ через командувача сил ТО ЗСУ.

 

 

 

Законопроект передбачає, що в рамках системи ТО можна також створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати особисту мисливську зброю.

 

Сили ТО мають діяти за територіально-зональним принципом, поза районами, де ведуться військові (бойові) дії. Але, за рішенням головнокомандувача ЗСУ, їх можна залучати до виконання завдань за межами своєї зони ТО для нарощування сил і засобів з метою стабілізувати обстановку у відповідних зонах.

 

Рух опору вестимуть із настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України.

 

Провідна роль в організації, підготовці, підтримці і виконанні завдань опору має належати Силам спеціальних операцій (ССО) ЗСУ, керівництво рухом опору здійснюватиме командувач ССО.

 

Відзначимо, в Україні налічують 234 тисячі резервістів, 407 тисяч осіб мають статус учасника бойових дій на Донбасі.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.