Рада не підтримала закон про медичний канабіс

Фото: Getty Images Законопроект доопрацюють

Законопроект про регулювання обігу конопель у медичних цілях відправили на доопрацювання.

 

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 13 липня, не підтримала в першому читанні законопроект про легалізацію медичного канабісу (184 — за), вона відправила його на доопрацювання (240).

 

 

 

Зокрема, законопроект №5596, зокрема, пропонує ввести обмежений та контрольований обіг канабісу в медичних і наукових цілях, посилений контроль за його обігом, електронний реєстр усіх препаратів на основі канабісу і систему їх відпуску виключно на електронним рецептом.

 

Також законопроект передбачає ліцензування будь-якої діяльності, яка пов’язана з обігом медканабісу, звітність і подання інформації контролюючим органам, клінічні випробування та наукові дослідження з використанням медичного каннабісу, а також регулювання вмісту речовин канабісу відповідно до європейського законодавства.

 

Крім того, законопроект передбачає класифікацію конопель у залежності від вмісту в них тетрагідроканабінолу (ТГК): медичні коноплі (Cannabis) з низьким вмістом ТГК в сухій масі (0,2-1%) і Cannabis із високим вмістом ТГК (більше 1%) а також промислові коноплі, вміст ТГК в сухій масі яких не перевищує 0,2%.

 

На думку авторів документа, він має дати поштовх для розвитку меднаук і фармпромисловості шляхом впровадження можливості використовувати коноплі у лікувальних і дослідницьких цілях. Законопроект також має забезпечити можливість пацієнтам отримувати й зберігати коноплю для застосування в лікувальних цілях відповідно до медпоказань за рецептом, який видано лікарем.

 

Нагадаємо, законопроект Про внесення змін до деяких законів щодо регулювання обігу конопель у медичних цілях, науковій і науково-технічній діяльності зареєстрували в Раді 2 червня.

 

Наприкінці червня парламентський комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування підтримав цей документ.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.