Путін: Україна - найбідніша країна Європи

Російський президент у своїй статті оцінив економічний стан України зараз і до Майдану.

 

Україна є найбіднішою країною Європи, йдеться в статті президента Росії Володимира Путіна Про історичну єдність росіян і українців, опублікованій на сайті Кремля в понеділок, 12 липня.

 

«За даними МВФ, у 2019 році, ще до епідемії коронавірусу, рівень подушного ВВП України склав менш як 4 тисячі доларів. Це нижче від Республіки Албанії, Республіки Молдови та невизнаного Косова. Україна зараз — найбідніша країна Європи», — йдеться в статті.

 

При цьому Путін відзначає, що Україна і Росія століттями розвивалися як єдина економічна система. «Глибині кооперації, яка у нас була 30 років тому, сьогодні могли б позаздрити країни Євросоюзу», — йдеться в статті.

 

За його словами, РФ і Україна — природні, взаємодоповнюючі один одного економічні партнери, цей зв’язок здатний підсилювати конкурентні переваги. «Такий тісний взаємозв’язок здатний підсилювати конкурентні переваги, примножувати потенціал обох країн», — йдеться в тексті статті.

 

Також Путін пише, що в 1991-2013 роках за рахунок низьких цін на газ Україна заощадила понад 82 мільярди доларів.

 

«У Києві використовують свою «політичну арифметику», але в 1991 — 2013 роках тільки за рахунок низьких цін на газ Україна заощадила для свого бюджету понад 82 мільярди доларів, а сьогодні буквально «чіпляється» за 1,5 мільярда доларів російських платежів за транзит нашого газу в Європу. Тоді як при збереженні економічних зв’язків між нашими країнами позитивний ефект для України обчислювався б десятками мільярдів доларів», — пише він.

 

Також він оцінив стан української промисловості.

 

«Сьогодні промислові високотехнологічні гіганти, якими колись пишалися і Україна, і вся країна, лежать на боці», — йдеться в тексті статті.

 

«Отримавши таку спадщину, лідери України, оголошуючи про незалежність, обіцяли, що українська економіка стане однією з провідних, а рівень життя людей одним із найвищих в Європі», — написав Путін.

 

Також у статті російський президент міркує про історію народів України і Росії.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.