Путін прокоментував ситуацію в Афганістані

Остання зустріч Путіна і Меркель у Кремлі

Необхідно не допустити потрапляння терористів під виглядом біженців з Афганістану в інші країни, говорить Путін.

 

Тема Афганістану стала пріоритетною в ході переговорів із канцлером Німеччини Ангелою Меркель у п’ятницю, 20 серпня, повідомив президент Росії Володимир Путін, пише ТАСС.

 

«В силу стрімкого розвитку подій в Афганістані ми приділили цій темі одне з пріоритетних значень. Рух «Талібан» контролює практично всю територію країни, включаючи столицю. Це реалії, і саме з цих реалій потрібно виходити, не допускаючи розвалу афганської держави», — сказав Путін.

 

Він закликав не допустити проникнення терористів з Афганістану на території суміжних держав, у тому числі й біженців.

 

«Ми бачимо, що таліби оголосили про завершення бойових дій, приступили до наведення громадського порядку, обіцяли гарантувати безпеку місцевих жителів, іноземних дипмісій. Сподіваюся, що все це буде втілено в життя. Цей процес має уважно відслідковуватися міжнародним співтовариством при координуючій ролі Ради Безпеки ООН. І ще один момент — на наш погляд, особливо важливо зараз не допустити проникнення терористів всіх мастей на території суміжних з Афганістаном держав, у тому числі й біженців», — сказав Путін.

 

Він назвав контрпродуктивним нав’язування Афганістану незвичних для цієї країни форм правління і суспільного життя.

 

«Потрібно припинити безвідповідальну політику з нав’язування ззовні чиїхось сторонніх цінностей, прагнення будувати в інших країнах демократії за чужими лекалами, не враховуючи ні історичні, ні національні, ні релігійні особливості, повністю ігноруючи традиції, за якими живуть інші народи. Ми Афганістан знаємо, знаємо добре, переконалися в тому, як ця країна влаштована і як контрпродуктивно намагатися нав’язувати їй незвичні форми державного правління і суспільного життя», — сказав президент РФ.

 

«Що стосується операції в Афганістані, то успішною її назвати, звичайно, не можна. Але не в наших інтересах топтатися зараз на цьому місці і говорити про це як про якийсь провал», — додав він.

 

За його словами, всі країни повинні об’єднати зусилля для підтримки афганського народу і налагодження добросусідських відносин з Афганістаном.

 

У свою чергу, Меркель попросила Росію в переговорах з представниками «Талібану» звернути увагу на гуманітарні питання.

 

«Я поінформувала про те, що з німецької точки зору зараз пріоритетним є надання допомоги людям, які протягом 20 років операції НАТО в Афганістані співпрацювали з Німеччиною.

 

Необхідно надати їм безпечний притулок і вивезти в наступні дні в Німеччину якомога більше цих людей. Я попросила російську сторону в переговорах з талібами вказати на питання гуманітарної допомоги з боку ООН в Афганістані. Ті люди, які допомагали нам, Бундесверу, поліції, вони повинні отримати можливість покинути Афганістан», — сказала вона.

 

Меркель додала, що «потрібно намагатися говорити» з талібами, сподівається на формування «інклюзивних структур» у країні.

 

Також Меркель і Путін обговорили низку інших питань, зокрема Україну і газ.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.