Прогноз на 60 років. Очікування наступної пандемії

Коли пандемія коронавірусу повториться?

Імовірність пандемії з таким же впливом, що і COVID-19, і в аналогічному глобальному масштабі, становить близько 2% в будь-який рік.

 

Ще одна пандемія масштабу COVID-19, ймовірно, вразить світ протягом наступних 60 років, попереджають вчені, і пандемії взагалі можуть стати набагато більш поширеним явищем.

 

Група експертів із Падуанського університету в Італії встановила, що статистично екстремальні пандемії не так рідкісні, як передбачалося раніше, і вони будуть все більш ймовірними. А наступна пандемія станеться вже до 2080 року.

 

То чого ж чекати?

 

Ризики збільшуються

 

Американські дослідники виявили, що ймовірність пандемії з таким же впливом, що і COVID-19, і в аналогічному глобальному масштабі, становить близько 2% в будь-який рік. Це означає, що людина, яка народилася в 2000 році, матиме близько 38% шансів пережити одну пандемію, а до свого 60-річчя — побачити іншу.

 

Автор дослідження Марко Марані і його команда використовували нові статистичні методи для вимірювання масштабу і частоти спалахів захворювань без негайного медичного втручання. Їх аналіз охопив чуму, віспу, холеру, висипний тиф і ряд нових вірусів грипу за останні чотири століття. Вони виявили значну мінливість у швидкості виникнення пандемій у минулому, але також виявили закономірності в частоті спалахів. Це дозволило їм передбачити ймовірність повторення подій аналогічного масштабу.

 

Найважливіший висновок полягає в тому, що великі пандемії, такі як COVID-19 та іспанський грип, відносно можливі, — підкреслив співавтор дослідження Вільям Пен з Університету Дьюка. — Розуміння того, що пандемії не так вже й рідкісні, має підвищити пріоритет зусиль щодо їх запобігання і контролю в майбутньому.

 

 

Статистичні підрахунки

 

Якщо говорити про найбільш смертоносну пандеміїю в сучасній історії — пандемію іспанського грипу, що забрав життя більш як 30 млн осіб з 1918 по 1920 рік — ризик повторення аналогічної події склав від 0,3 до 1,9% на рік. Іншими словами, ці цифри означають, що пандемія настільки екстремальних масштабів може відбутися протягом наступних 400 років. Команда також виявила, що ризик інтенсивних спалахів, тобто таких же, як COVID-19 або іспанський грип, швидко зростає. В рамках нового дослідження вони вивчили зростаючу швидкість, з якою нові патогени, такі як SARS-CoV-2, поширювалися в людських популяціях за останні 50 років. Це показало, що ймовірність нових спалахів хвороб, ймовірно, зросте в 3 рази в наступні кілька десятиліть.

 

З огляду на цей підвищений фактор ризику, за оцінкою Марані і його колег, пандемія, аналогічна за масштабом COVID-19, імовірна протягом 59 років. Вони також розрахували ймовірність пандемії, здатної знищити все людське життя, і виявили, що вона статистично ймовірна протягом наступних 12 тисяч років.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.