Професіонал пішов. Помер Жан-Поль Бельмондо

Фото: Кинопоиск Помер Жан-Поль Бельмондо

Жан-Поль Бельмондо — один з найвідоміших у Франції та за її межами акторів, за життя він зіграв близько сотні ролей.

 

Жан-Поль Бельмондо — це і є Франція. Легендарний актор помер на 89-му році життя. Серед найвідоміших ролей актора — фільм Професіонал, а загалом у фільмографії Бельмондо десятки стрічок. Останнім художнім фільмом, в якому зіграв Бельмондо, був Чоловік та його собака, який вийшов у широкий прокат у 2009 році.

 

Корреспондент.net згадує легенду.

 

 

Як усе починалося

 

Бельмондо народився 9 квітня 1933 року в Неї-сюр-Сен у родині паризького скульптора Поля Бельмондо. Жан-Поль обирав між професіями спортсмена й актора, і тільки під 20 років вирішив, що акторство більше відповідає його запитам, ніж спорт. Бельмондо вступив у Вищу національну консерваторію драматичного мистецтва. Після завершення навчання почав професійну кар’єру на сцені. Його кінодебют відбувся в 1957 році у фільмі Мольєр.

 

 

Світова слава

 

Світову популярність 26-річному Бельмондо принесла роль безтурботного негідника Мішеля Пуакара у фільмі Жан-Люка Годара На останньому подиху.

 

До 1990-х років Бельмондо вважали одним з комерційно найуспішніших акторів Франції. Персонаж Жосс Бомон з фільму Професіонал (1981) став одним з найважливіших творчих досягнень Бельмондо.

 

 

 

З 2001 по 2008 рік Бельмондо не знімався через наслідки перенесеного інсульту, потім повернувся на майданчик. У 2015 році заявив, що закінчив кінокар’єру, але через два місяці повідомив, що передумав і готовий розглянути пропозиції, якщо вони будуть. Бельмондо був лауреатом різних кінопремій. У 2016 році він отримав Золотого лева за внесок у кінематограф.

 

 

Цитати

 

Спокуса — це такі парфуми, які вдихаєш, аж поки захочеш здобути весь флакон.

 

Жінка — єдиний подарунок, який сам себе впаковує.

 

Жінка, яка здається занадто швидко, потім організовує опір методом диверсії.

 

Спорт дуже добре допомагає позбутися всіх шкідливих звичок.

 

Я живу теперішнім. І воно є прекрасним.

 

Треба йти своїм шляхом. І не думати ні про кого. Робити що хочеться. Адже кожен грає по-своєму.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.