Принц-змовник. Йорданія про спробу держперевороту

Фото: Getty

Під домашній арешт відправили улюбленого сина попереднього короля. ЗМІ пишуть, що він користувався популярністю серед населення.

В оточенні колишнього наслідного принца Йорданії Хамзи бен Хусейна, поміщеного під домашній арешт за звинуваченням у спробі перевороту, були пов’язані з «іноземними силами», заявив віце-прем’єр і глава МВС країни Айман Сафаді на прес-конференції, пише Saraya 4 квітня.

40-річний Хамза бен Хусейн — улюблений син попереднього короля Йорданії Хусейна від його останнього, четвертого шлюбу, планували повалити короля Абдаллу II, заявляє влада країни.

Сафаді заявив, що спецслужби тривалий час стежили за діями і пересуваннями принца Хамзи та інших змовників.

«У ході розслідування виявилися в тому числі контакти за кордоном, з якими обговорювався найбільш відповідний час для початку перевороту і дестабілізації країни», — сказав він, відзначимо, що йдеться в тому числі про «так звану іноземну опозицію».

«Це збіглося з активним спілкуванням принца Хамзи з громадськими діячами останнім часом. Метою його дій було підбурювання і провокації для дестабілізації національної безпеки Йорданії. Доведено, що він координував свої дії з екс-міністром фінансів Басемом Авадаллою», — додав віце-прем’єр.

Крім того, він заявив, що змовники були затримані в той момент, коли перейшли від стадії планування безпосередньо до спроби скинути монарха.

Сам Хамза бен Хусейн відкинув звинувачення, що брав участь у змові проти короля. У відео принц назвав причиною свого домашнього арешту то, що він брав участь у зустрічах, де критикували короля і уряд.

Йорданська журналістка Рана Свейс розповіла BBC News, що принц Хамза користується популярністю в Йорданії, зокрема, серед місцевих племен.

США і арабські країни висловили підтримку чинній владі Йорданії.

Раніше Корреспондент.net розповідав, чому емір Дубая три роки тримає дочку в ув’язненні.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.