Подарунки на прощання. Трамп помилував Манафорта

Манафорт вийшов на свободу

Дональд Трамп помилував колишнього главу власного передвиборного штабу Пола Манафорта, який був засуджений за надання неправдивих свідчень і незаконну лобістську діяльність.

 

Дональд Трамп, залишаючи Білий дім, вирішив допомогти всім своїм соратникам, які за останні роки опинилися за ґратами. І не тільки соратникам, а й родичам. Наприклад, Трамп помилував свого свата (батька зятя Джареда Кушнера) Чарльза Кушнера, який був засуджений за податкові злочини.

 

Американська преса відзначає, що всі президенти наприкінці терміну своїх повноважень роблять неоднозначні помилування, але Трамп, схоже, обганяє всіх попередників.

 

«Він не соромиться винагороджувати своїх друзів і союзників за допомогою одного з найбільш необмежених інструментів президентської влади», — відзначає CNN.

 

Так кого ж уже встиг помилувати Трамп?

 

 

Політтехнолог Януковича

 

Пол Манафорт — політтехнолог-республіканець, який консультував колишнього президента України Віктора Януковича. Саме Манафорт допоміг Януковичу перемогти на президентських виборах у 2010 році.

 

Також Манафорт працював на російського олігарха Олега Дерипаску.

 

Під час передвиборної кампанії 2016 року Манафорт очолив штаб Дональда Трампа. Але політтехнологу довелося покинути цю посаду через звинувачення у зв’язках з Росією. Хоча розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера так і не знайшло доказів змови між Трампом або його оточенням і Росією, з 2016 року Пола Манафорта підозрювали в тому, що він був найбільш вірогідним зв’язковим між Трампом і Москвою.

 

Помічником у Манафорта довгий час працював росіянин Костянтин Килимник, якого американські спецслужби вважали агентом російської розвідки. Навіть під час передвиборної кампанії 2016 року Манафорт зустрічався з Килимником і передавав йому дані закритих соцопитувань передвиборного штабу Трампа.

 

У 2019 році Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці за цілу низку банківських шахрайств, а також за ухилення від сплати податків і змову. Однак уже з травня 2020 року політтехнолог знаходився під домашнім арештом через епідемію коронавірусу у федеральних в’язницях.

 

Тепер же Трамп взагалі зняв з нього будь-які звинувачення. У заяві Білого дому зазначено, що обвинувальний вирок Манафорту був заснований на «фальшивці про російську змову».

 

 

Інші фігуранти «російської справи»

 

Також Трамп помилував ще двох фігурантів справи про російське втручання у вибори президента США. Це колишній радник передвиборного штабу Трампа Джордж Пападопулос і громадянин Нідерландів Алекс ван дер Цваан, зять російського бізнесмена Германа Хана. Обох звинувачували в наданні неправдивих свідчень у рамках розслідування Роберта Мюллера.

 

У вересні 2018 року Пападопулоса засудили за звинуваченням у наданні неправдивих свідчень ФБР про контакти з особами, які стверджували, що мають зв’язки з високопоставленими російськими чиновниками. У доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про «російську справу» говорилося, що Пападопулос вів переговори з британським професором Джозефом Міфсудом, який нібито мав зв’язки в уряді Росії.

 

Колишній глава ФБР Джеймс Комі говорив, що приводом для початку розслідування «російської справи» стала інформація про розмову Джорджа Пападопулоса з людиною в Лондоні про «вкрадене листування, яке було у росіян і могло нашкодити Гілларі Клінтон».

 

Крім того, ще в листопаді Трамп помилував свого колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна, який раніше визнав провину в тому, що дав ФБР неправдиві свідчення про свої зустрічі з послом РФ у Вашингтоні.

 

 

Свобода для друга

 

У липні Трамп пом’якшив вирок своєму давньому другові й раднику Роджеру Стоуну, якого в рамках «російської справи» звинувачували в наданні неправдивих свідчень.

 

Тепер же Трамп взагалі помилував Стоуна. Помилування Стоуна «допоможе виправити несправедливість, яку він отримав у руках слідчих Мюллера», йдеться в заяві Білого дому.

 

Це ще не кінець. Експерти очікують, що Трамп може помилувати ще багатьох осіб зі свого оточення.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.