Північний потік добудували. Європу чекає холод?

Північний потік-2 добудували

Попри протидію з боку України і значної частини ЄС, газопровід Північний потік-2 через Балтійське море таки добудували.

 

Газпром заявив про завершення будівництва трубопроводу Північний потік-2. Росія планує почати подачу газу по ньому з наступного місяця. Для України момент істини настане взимку 2023/24 року, коли закінчиться термін дії транзитного контракту з Газпромом. Але в Європі очікують проблеми з газом через будівництво ПП-2 вже цієї зими. 

 

 

Урочисто добудували

 

«На ранковій оперативній нараді у ВАТ Газпром голова правління Олексій Міллер повідомив, що сьогодні вранці о 8:45 будівництво газопроводу Північний потік-2 повністю завершено», — йдеться в заяві Газпрому.

 

6 вересня зварили останню трубу другої нитки магістралі. Після цього треба було провести стикування секції газопроводу, що йде від берега Німеччини, із секцією, яка тягнеться з вод Данії. Газпром уже заявив, що в цьому році трубопровід зможе прокачати 5,6 млрд кубометрів палива.

 

Хоча спочатку очікувалося, що Північний потік-2 запустять у 2019 році, але через санкції США будівництво затрималося. В Україні переконані, що реалізація цього проекту загрожує безпеці країни.

 

Північний потік добудували. Європу чекає холод?

EPA

 

 

Чого чекають в Європі

 

«Цієї зими в Німеччині, як і в деяких інших країнах ЄС, може бути дуже холодно. Але не через глобальне потепління, яке сьогодні раз у раз призводить також до серйозного похолодання, а через те, що опалювальний сезон під загрозою. Найбільші в Європі газові сховища в Редені в Німеччині і Гайдаху в Австрії, дійсно, ніколи не були такими порожніми, як цього літа. А порожні вони тому, що російська державна компанія Газпром різко скоротила обсяги поставок, імовірно, для того, щоб створити загрозливий фон з метою форсувати введення в експлуатацію спірного балтійського газопроводу Північний потік-2», — пише швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung.

 

Поки це не впливає на поточні поставки, адже, за словами німецького експерта з енергетики Гайко Лохманна, Газпром, схоже, бере необхідні на цей момент обсяги поставок з інших європейських сховищ і, можливо, забезпечує їх «навіть шляхом покупки торгових обсягів на європейському ринку». Іншими словами, в інших країнах ЄС газові сховища теж поступово порожніють, що може призвести до дефіциту поставок взимку.

 

 

Розділяй і володарюй

 

У європейській пресі метою газопроводу ПП-2 називають застосування принципу «розділяй і володарюй» щодо Європейського Союзу.

 

Аналітики Sberbank CIB вважають, що вигоду від будівництва газопроводів отримують найбільші підрядники, яких контролюють друзі Путіна — Аркадій Роттенберг і Геннадій Тимченко. За оцінкою аналітиків, окупитися Північний потік-2 може не раніше ніж через 20 років.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.