Пєсков озвучив нюанси переговорів Байдена-Путіна

Кремль не оминув увагою заяву американського президента, що стосується членства України в НАТО. Путін готовий викласти йому позицію РФ.

 

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав кілька аспектів зустрічі Володимира Путіна із президентом США Джо Байденом, яка відбудеться в середу, 16 червня.

 

 

 

«Що стосується України — ми чули, що гіпотетично президент Байден допустив можливість вступу України в НАТО. Це новий елемент, раніше таких заяв не було. У Москві, авжеж, ми звернули на неї увагу в повному обсязі», — сказав він в ефірі Первого канала.

 

Пєсков сказав, що впевнений, що «за необхідності президент чітко окреслить нашу позицію». «Путін завжди чіткий на виклад «червоних ліній» для Російської Федерації, тим більше в такій нелегкій розмові, яку належить мати сьогодні», — додав він.

 

Також Пєсков розповів, що президенти можуть провести зустріч тет-а-тет.

 

За його словами, Путін і Байден обговорять питання дипломатичної власності, адже є необхідність «розібрати всі завали» у сфері двостороннього співробітництва.

 

«Глави держав — вони і є глави держав. Якщо вони вважатимуть, що є необхідність поговорити віч-на-віч, вони поговорять віч-на-віч, і час так само, для президентів, ніхто не фіксує. Це буде цілком їх вибір», — заявив Пєсков.

 

Представник Кремля відзначив, що тут постає питання доцільності. «Порядок денний такий великий, що, беззаперечно, його ущільнити в 4-5 годин переговорів надзвичайно складно», — пояснив він.

 

 

 

Розмова Путіна і Байдена почнеться в компанії глави МЗС РФ Сергія Лаврова і Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

 

Також Пєсков заявив, що є потреба терміново починати переговори про контроль за озброєннями.

 

«Так, договір [СНО-3] продовжено, прийнято політичне рішення адміністрації Байдена. Це позитивний факт, але час коротшає, мов шагренева шкіра. Треба терміново починати переговори», — сказав він.

 

Прес-секретар президента РФ зробив акцент на тому, що стратегічна стабільність і контроль над озброєннями — це тонка і комплексна матерія. «У цьому випадку це вже субстанція, яка виходить за рамки наших двосторонніх відносин. Це стосується всього світу», — підсумував він.

 

Нагадаємо, напередодні ввечері Байден прибув на саміт у Женеву і зустрівся з керівництвом Швейцарії. Президент РФ прибуде в Женеву сьогодні вранці.

 

Раніше сьогодні помічник президента РФ Юрій Ушаков розповів деталі запланованої зустрічі. За його словами, переговори Путіна і Байдена будуть із трьох частин: вузької та двох розширених з перервою на чай-каву.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.