Пашинян звинувачує Баку в підготовці нових бойових дій

Азербайджан не йде на переговори щодо кордону, каже Пашинян

Єреван пропонує переговори, але Баку «не виступив з будь-якою реакцією», говорить Пашинян.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинувачує Азербайджан у намірі розпочати нові військові зіткнення в Нагірному Карабасі і на кордоні з Вірменією. Про це він сказав на брифінгу з головою Європейської ради Шарлем Мішелем у суботу, 17 липня, повідомляє Интерфакс.

Він нагадав, що кілька разів заявляв про готовність до переговорів, але Азербайджан «не виступив з будь-якою реакцією».

«За отриманою з неофіційних джерел інформацією, Азербайджан має намір розв’язати нові військові зіткнення в Арцаху і на кордоні з Вірменією, прояв чого ми бачимо на ділянці кордону з Нахічеванью», — заявив Пашинян.

Подібні дії Азербайджану не дозволяють розпочати роботу з делімітації та демаркації вірмено-азербайджанського кордону, зазначив він.

«Застосування сили не може вирішити карабаський конфлікт, і врегулювання можливе лише шляхом переговорів у форматі Мінської групи ОБСЄ», — нагадав Пашинян.

Він вказав на порушення Азербайджаном тристоронніх заяв щодо Карабаху від 9 листопада 2020 року та 11 січня 2021 року.

«Азербайджан відмовляється повертати полонених, заручників і інших ув’язнених осіб, що є порушенням домовленостей. Азербайджан перешкоджає також відкриттю комунікацій, перешкоджає цьому процесу, не тільки з очевидними загрозами окупації суверенної території Вірменії, а й, всупереч зобов’язанням, відмовляється надати Вірменії коридор для задіяння залізної дороги Вірменія-Грузія-Азербайджан-Росія», — сказав Пашинян.

Зазначимо, на кордоні Вірменії та Азербайджану регулярно відбуваються перестрілки. Сторони в них звинувачують один одного.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.