Пашинян запропонував розмістити спостерігачів на кордоні з Азербайджаном

Нікол Пашинян виступив із планом про врегулювання конфлікту у Карабаху

У Вірменії запропонували мирний план з вирішення конфлікту у Карабаху, який має три пункти.

 

Глава уряду Вірменії Нікол Пашинян запропонував план із врегулювання конфлікту з Азербайджаном. Про це Пашинян заявив під час засідання Ради безпеки Вірменії, передає місцеве видання Aysor.

 

Пашинян пропонує обопільно відвести війська і розмістити у регіоні міжнародних спостерігачів. Його план містить три пункти:

 

  • швидке відведення військових підрозділів обома сторонами від вірмено-азербайджанського кордону;
  • розміщення на кордоні міжнародних спостерігачів, які представляють Росію чи іншу країну — співголову Мінської групи (Франція чи США);
  • уточнення кордону за участю міжнародних посередників.

 

Пашинян відзначив, що розмістити спостерігачів треба, щоб обидві держави були впевнені, що інша сторона не наближається до кордону. Він додав, що мова йде про ділянку держкордону Сотк — Хознавар.

 

Після виконання цих пунктів треба розпочати роботу з демаркації кордону на спірних ділянках за участю міжнародних представників.

 

«У цьому процесі так само мають бути задіяні Росія чи країни, що є співголовами Мінської групи ОБСЄ», — уточнив Пашинян.

 

Водночас він заявив, що якщо ситуацію на кордоні Азербайджану і Вірменії не зможуть вирішити, будь-яка провокація може перерости у масштабний конфлікт.

 

Нагадаємо, сьогодні Вірменія звернулася до Росії та ЄСПЛ через загострення на кордоні. Уряд Вірменії вимагає захистити права вірменських військових, яких Азербайджан узяв у полон.

 

Як повідомлялося, вранці в четвер у Баку заявили, що шістьох вірменських військових взято в полон, коли вони здійснювали намір перейти на територію Азербайджану. Також вірмени розміновували дорогу постачання, що веде до позицій азербайджанської армії.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.