Пашинян і Алієв заявили про готовність до переговорів

Фото: primeminister.am Алієв і Пашинян

Лідери Вірменії й Азербайджану готові обговорити карабаський конфлікт за посередництва Росії.

 

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що готовий до переговорів з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим щодо ситуації в Нагірному Карабаху. Про це він заявив в інтерв’ю ТАСС.

 

 

 

Зустріч, на його думку, можна провести в Москві за посередництва Росії.

 

«Я вже сказав, що ми завжди говорили, що нагірно-карабаське питання має вирішуватися винятково мирним шляхом. І я готовий докласти усіх необхідних зусиль, щоб досягти такого результату. У тому числі і поїхати, зустрітися, поговорити. Але всі ми повинні зрозуміти, що рішення має спиратися на компроміс, не на капітуляцію однієї зі сторін, а на компроміс. На жаль, на це Азербайджан — не згоден, з цією точкою зору», — сказав Пашинян.

 

За його словами, ситуація в Нагірному Карабаху виходить за межі регіону і у Росії є всі підстави почати там антитерористичну кампанію.

 

«Росія робила антитерористичні дії в Сирії, яка достатньо далеко від Росії, тому що дії сирійських бойовиків і терористів представляли пряму загрозу національній безпеці Росії. Як російські експерти — правда, не знаю, наскільки коректний цей розрахунок, — сказали, що вони знаходяться приблизно в 80 кілометрах від кордонів Росії. Це вже зовсім інша ситуація. Я думаю, що у Росії є легітимне право і підстави, щоб реагувати на цю ситуацію», — вважає вірменський прем’єр.

 

У свою чергу, Алієв в інтерв’ю ТАСС також заявив про готовність представників Баку до переговорів з вірменською стороною в Москві. «Ми завжди готові зустрітися і в Москві, і в будь-якому іншому місці для того, щоб покласти край протистоянню та знайти шляхи врегулювання», — сказав він.

 

Алієв нагадав, що коли надійшла пропозиція організувати зустріч міністрів закордонних справ, азербайджанська сторона відразу погодилися.

 

Відзначимо, Єреван і Баку двічі погоджували перемир’я в Нагірному Карабаху, але обидва рази воно було зірване, не протримавшись і кількох днів. Ескалація конфлікту почалася 27 вересня.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.