Партія Орбана вийшла з найбільшої фракції в Європарламенті

Фото: Getty Images Віктор Орбан не став чекати офіційного виключення Фідес зі складу ЄНП

У Європейській народній партії схвалили нові правила виключення депутатів зі складу фракції, що не сподобалося Будапешту.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив про вихід його партії Фідес з групи Європейської народної партії (ЄНП) після прийняття змін до її правил. Про це повідомляє 444.hu в середу, 3 березня.

Лист Віктора Орбана до лідера ЄНП Манфреда Вебера було оприлюднено майже відразу після того, як з’явилася інформація про результати голосування — зміни підтримали 148 євродепутатів, 24 — проти (включаючи Фідес) і 4 — утрималися.

Нові правила призупинення повноважень членів групи повинні дозволити ЄНП виключити зі своїх лав всю Фідес, а не окремих депутатів.

«Зміни в правилах групи ЄНП — явно ворожий крок проти Фідес і наших виборців. Обмеження можливості наших європарламентарів виконувати свої обов’язки як обраних членів Європарламенту позбавляє угорських виборців їхніх демократичних прав… Тому керівний орган Фідес вирішив негайно вийти з групи ЄНП», — йдеться в листі Орбана.

Поки невідомо, як далі буде діяти Фідес в Європарламенті — незалежно чи приєднається до іншої фракції. ЄНП після їхнього виходу продовжить залишатися найбільшою фракцією Європарламенту.

Нагадаємо, в березні 2019 року Фідес була усунена від членства в ЄНП. При цьому її євродепутати залишалися частиною фракції в Європарламенті.

Відносини Фідес і ЄНП вже протягом тривалого часу були непростими. У найбільшій фракції Європарламенту критикували партію Орбана за антиєвропейську риторику.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.