Віктор Медведчук вважає, що Україна повинна відновити торговельно-економічні відносини з Росією і СНД

Віктор Медведчук, фото: ОПЖ

Віктор Медведчук, фото: ОПЖ

21 жовтня в Москві відбувся круглий стіл з питань торговельно-економічного співробітництва України та Росії. Ініціатором робочої зустрічі виступила полытична партыя «Опозиційна платформа – За життя». Серед учасників круглого столу були представники Торгово-промислової палати РФ, Асоціації «Ліга машинобудівників і роботодавців України «Укрмашбуд», що об’єднує 240 підприємств, а також народні депутати України від «Опозиційної платформи – За життя»  Тарас Козак і Олександр Колтунович.

До учасників круглого столу також звернувся Віктор Медведчук. Про це повідомляє 112 канал.

В ході заходу, зокрема, обговорювалися питання відновлення двостороннього економічного співробітництва, скасування санкцій, розвитку коопераційних зв’язків, взаємодії прикордонних регіонів двох країн та інші.

«Ми хотіли б разом з колегами обговорити можливість збереження тих коопераційних зв’язків, які у нас є, і їх розширення, пошуку нових ніш, нових шляхів розвитку, – пояснив у своїй вступній промові президент Торгово-промислової палати Російської Федерації Сергій Катирін. — Завдяки російському президенту уряд прийняв рішення як жест доброї волі розблокувати діяльність трьох українських підприємств на російському ринку. Це приклад того, що у нас є можливості рухатися вперед, розвивати взаємодію за іншими напрямками. У нас, ми вважаємо, величезний потенціал для взаємодії. І потрібно зробити так, щоб він правильно використовувався в інтересах українського і російського підприємництва».

«Я вітаю, що одним з питань сьогодні є підготовка до налагодження торговельно-економічних, коопераційних зв’язків з РФ, питання взаємодії та співпраці сусідніх регіонів Росії та України, – заявив голова політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук, який брав участь у круглому столі в режимі онлайн. – Санкції-це та проблема, яка фактично знищує економіку. Санкції треба знімати. Цей рух однозначно має бути двостороннім. Росія може піти на крок одностороннього зняття санкцій з певної кількості підприємств. Але треба вже сьогодні готуватися до того, що ці санкції будуть зніматися з двох сторін».

За словами Віктора Медведчука, санкційна політика Києва виявилася провальною. Відповідні заходи Росії щодо України були більш болючими і спричинили вкрай негативні наслідки для економіки, оскільки українське промислове виробництво традиційно було орієнтоване на ринки РФ і країн СНД.

«Склалася ситуація, коли Україна так істотно і не наростила експорт до країн Євросоюзу, але при цьому втратила близько $20 млрд на рік експортного потенціалу своєї продукції на території РФ і СНД, – зазначив він. — Без радикальної зміни економічного курсу нашої країни ми не можемо рухатися вперед».

Медведчук підкреслив, що переорієнтація із Західного на східний вектор розвитку, зміна економічного курсу закладені в програмі партії «опозиційна платформа – за життя». І саме ці кроки, на його думку, здатні врятувати від розвалу українську промисловість, запобігти остаточному краху української економіки.

«Необхідно радикальним чином змінити економічний курс нашої країни, відновити торговельно-економічні відносини з РФ і СНД, змінити податкову і митну політику. Тільки таким чином ми можемо зупинити падіння української економіки, налагодити її експортний потенціал і реалізацію продукції на зовнішні ринки, – заявив Віктор Медведчук і додав: – Я вдячний всім, хто зібрався сьогодні за круглим столом обговорити ці питання, напрацювати те, що в майбутньому може послужити відновленню наших торгово-коопераційних зв’язків».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.