Папа Римський відвідає Ліван

Папа Римський відвідає ще одну арабську країну

Папа Франциск в березні відвідав Ірак, а тепер готується до поїздки в Ліван, але вирушить після формування нового уряду в країні.

 

Папа Римський Франциск приїде в Ліван, коли сформують новий уряд. Про це заявив призначений прем’єр-міністр Лівану Саад Харірі за підсумками зустрічі з понтифіком у Ватикані в четвер, 22 квітня.

 

«Папа Франциск сказав мені, що хотів би відвідати Ліван, але після формування уряду, і це має бути посланням для прискорення цього процесу», — сказав Харірі, передає телеканал Аль-Джадід.

 

Він додав, що під час зустрічі з понтифіком обговорювали всі актуальні проблеми Лівану.

 

«Вони знають, хто перешкоджає, а хто ні (формуванню уряду. — Ред.). Заплановано візити в Ліван з Ватикану для вирішення проблеми (політичної кризи. — Ред.)», — пояснив Харірі.

 

Ліванський прем’єр також звернувся до Папи Франциска по допомогу, і понтифік, за його словами, відгукнувся на прохання.

 

«Проблема в Лівані в тому, що є табір, який хоче накласти свою руку на всі галузі, і інший табір, який прагне до вільної економіки з усіма країнами світу, а не тільки всередині країни», — сказав Харірі і додав, що формування уряду стопориться, зокрема, через проблеми, які має глава найбільшої християнської партії Вільний патріотичний рух Джебран Басиль і його союзники за межами країни.

 

«Ми в дуже важкому становищі. Формування уряду дозволить нам зупинити крах, але є ті, хто нам перешкоджає у виконанні цього завдання», — підсумував прем’єр Лівану.

 

Нагадаємо, що 5 березня Папа Римський вперше в історії прибув в Ірак. Для захисту 84-річного понтифіка Ірак виділив тисячі додаткових співробітників служби безпеки. В Іраку він зустрівся з духовним лідером шиїтів. Глава Католицької церкви під час першого в історії візиту понтифіка в Ірак зустрівся з великим аятолою Алі ас-Сістані. Також понтифік виступив на площі серед руїн. Він виголосив промову, а потім помолився за всіх загиблих в іракському Мосулі.

 

Папа Римський вперше в Іраку. Що значить його візит

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.