Пандемія загострила ситуацію з голодом у світі - ООН

Найбільше недоїдають жителі Азії і Африки

Показник кількості людей на планеті, які не мають постійного доступу до повноцінного харчування, різко підскочив у 2020 році.

У 2020 році пандемія коронавірусу викликала в світі сильну рецесію і поставила під загрозу доступ населення до продовольства, йдеться в звіті ООН, опублікованому на сайті ЮІСЕФ в понеділок, 12 липня.

Згідно з даними ООН, торік голод різко зріс як в абсолютному, так і у пропорційному вираженні — 2,3 мільярда осіб, або 30% населення світу, на сьогодні не мають постійного доступу до повноцінного харчування.

Зазначається, що цей показник за рік підскочив на стільки ж, скільки в середньому за попередні п’ять років.

Також за рік збільшилася кількість тих жителів планети, які постійно недоїдають. Зокрема, голодували торік до 811 мільйонів людей, або близько 9,9% населення світу (в порівнянні з 8,4% в 2019 році).

Крім того, після «коронавірусного» року через голод більше 149 мільйонів дітей у віці до п’яти років мають затримку в розвитку або занадто низькі для свого віку і більш як 45 мільйонів — виснажені або занадто худі. І тільки 39 мільйонів дітей мають зайву вагу.

Як повідомляється, найбільше недоїдають жителі Азії (418 мільйонів), Африки (282 млн) і Латинської Америки (60 мільйонів). При цьому найбільший приріст голодного населення припав на Африку, де поширеність голодування — 21% — більш ніж удвічі вища, ніж в будь-якому іншому регіоні.

Раніше в ООН заявили, що гострий голод накрив чотири країни світу: Ефіопію, Мадагаскар, Південний Судан і Ємен.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.