Оптимістичний прогноз. Що чекає гривню у 2021 році

Яким буде курс гривні в 2021 році

Чого очікувати від гривні в 2021 році і які чинники будуть впливати на її стан, розбирався Корреспондент.net.

 

2020 рік прийнято вважати катастрофічним. Хоча, незважаючи на світову економічну кризу, для гривні 2020 рік був не такий вже й поганим.

 

З початку року відносно долара відбулося падіння всього на 4 гривні або на 17%, хоча в розпал коронакризи, навесні 2020 року, гривні пророкували падіння 30 за долар і навіть ще більше.

 

Так чого ж тепер очікувати від української національної валюти в 2021 році?

 

Підсумки 2020 для гривні

 

У 2020 році гривні допомогли міцні позиції українського експорту: попит на зернові та метали був відносно стійким, через що експортні надходження були на постійному рівні.

 

Гривню підтримували і високі надходження від заробітчан — у серпні і вересні вони навіть були більше, ніж за аналогічні місяці 2019. Плюс, зіграло і стрімке падіння витрат українців на поїздки за кордон.

 

До кінця року позитивно на курсі гривні позначилося досягнення угоди уряду з МВФ.

 

Темп зростання курсу гривні посилився з надходженням першого траншу нової кредитної програми ЄС на 600 млн євро, успішним продажем євробондів Мінфіну на 600 млн доларів, а також після рекордних надходжень від продажу урядом ОВДП.

 

Прогнози на 2021 рік

 

У держбюджеті-2021 курс закладений на рівні 29,1 гривні за долар. Однак, урядові прогнози майже ніколи не збігаються з реальністю. Наприклад, при прийнятті бюджету-2020 на нього заклали курс 27,5 гривні за долар, а в січні — лютому долар коштував менше як 25 гривень.

 

У квітні уряд переглянув бюджет і прогноз щодо долара. Очікування зросли до 29,5 гривні за долар, але американська валюта протягом року жодного разу не піднімалася навіть до 29 гривень.

 

МВФ прогнозує, що українська гривня в 2021 році буде на рівні 28,12 гривні за долар. До речі, раніше в організації вважали, що курс буде відчутно вищим — 28,9 гривні, але в жовтні переглянули його.

 

Експерти в консенсус-прогнозі від Мінекономіки зійшлися на думці, що 1 долар коштуватиме 28,6 гривні в 2021 році. Але в дійсності думки експертів відрізнялися, і вони називали середній курс від 27 гривень до 30 гривень за долар.

 

В інвестиційній компанії Dragon Capital вважають, що тренд на зміцнення гривні, що почався в грудні, буде продовжуватися.

 

«За нашим оновленим прогнозом, курс гривні буде близьким до 27,5 грн за долар до кінця 2020 року. Поступове зміцнення гривні продовжиться в першому кварталі наступного року, але до кінця року курс повернеться до 28 гривень за долар», — зазначила головна економістка компанії Олена Бєлан у коментарі Економічній правді.

 

За прогнозами, зміцненню гривні допомагатиме сприятлива ситуація у зовнішній торгівлі України: ціни на сталь досягли найвищого з 2011 року рівня. Істотно зросли ціни і на інші товари українського експорту — пшеницю і кукурудзу.

 

У групі ICU теж очікують поступового зміцнення гривні на початку 2021 і її ослаблення в кінці року.

 

Менш оптимістичні прогнози дають у Concorde Capital. Там очікують, що в 2021 році гривня просяде до 28,5 гривні за долар, а сприятимуть цьому, перш за все, психологічні чинники.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.