ООН: Ядерна загроза досягла максимуму за 40 років

Фото: revealnews.org Сьогодні Міжнародний день боротьби за знищення ядерної зброї

Незважаючи на зниження ядерних боєголовок, у світі спостерігається ознаки нової гонки озброєнь, заявив Гутерреш.

 

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявляє, що рівень загрози застосування ядерної зброї у світі досяг максимуму за 40 років. Про це він сказав на засіданні Генасамблеї ООН у вівторок, 28 вересня, присвяченій Міжнародному дню боротьби за денуклеаризацію, пише ТАСС.

 

 

«Ядерна загроза досягла рівня, що не спостерігався вже майже чотири десятиліття», — сказав він.

 

За його словами, незважаючи на те, що кількість ядерної зброї в світі загалом знижується, «ми спостерігаємо тривожні ознаки нової гонки озброєнь».

 

«Є ознаки надії. Рішення Російської Федерації і Сполучених Штатів продовжити договір СНО-3 і почати стратегічний діалог — це позитивний крок. Також таким є і набрання чинності в січні Договору про заборону ядерної зброї», — заявив Гутерреш.

 

Генсек ООН закликав відмовитися від «нескінченного ядерного змагання». «Проженемо цю нависаючу хмару назавжди, і розповімо про нову еру діалогу, довіри та миру для всіх», — резюмував він.

 

Раніше колишній китайський посол в ООН Ша Цзукан заявив, що Пекін має бути готовий першим завдати ядерного удару на тлі утворення нового військового блоку США, Британії та Австралії. В рамках договору між країнами австралійці отримають атомні човни. Раніше Китай заявив, що цей факт підсилює ядерну гонку.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.