Віктор Медведчук і Оксана Марченко, фото: 112

Віктор Медведчук і Оксана Марченко, фото: 112

У селі Велика Вільшанка Київської області в присутності дружини голови політради партії » опозиційна платформа — за життя» Віктора Медведчука Оксани Марченко освятили новий храм. Про це інформує «112 Україна».

Повідомляється, що освячення відбулося в жіночому монастирі на честь ікони Божої Матері «Відрада і розрада». Освятив храм предстоятель Української Православної церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а названий він був на честь святого отця преподобного Онуфрія Великого.

«Коли ми освячуємо храм, ми завжди радіємо і дякуємо Богові за те, що Бог дав ще одну можливість освятити храм, ще місце одне, де людина знайде для себе Бога. Я бажаю всім: і хто побудував храм, і сестрам святої обителі – допомоги Божої і Божого благословення», – сказав під час церемонії освячення храму митрополит Онуфрій.

Особливо наголошується, що Оксана Марченко, яка була присутня на службі, вже багато років разом зі своїм чоловіком, лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком допомагає облаштовувати обитель.

«Як передати почуття в цей день? Тим більше, коли освячував престол Блаженніший митрополит Онуфрій, і будувала його наша улюблена благодійниця і багаторічна подруга нашого монастиря-Оксана Михайлівна Марченко. Це означає, що у ще одного престолу з’явився ангел, який стоїть і буде стояти біля цього престолу до тих пір, поки буде стояти храм. І навіть якщо вона зруйнується – ангел все одно залишатиметься на цьому місці», – каже настоятелька монастиря ігуменя Арсенія.

При будівництві храму намагалися дотримати всі будівельні канони візантійського стилю ХІ століття. До традицій цієї ж епохи належить і мармуровий іконостас з іконами Спасителя і Богородиці.

«Храм побудований у формі базиліки. Ми прагнули наблизитися до тих форм храмів, в яких могли молитися наші предки, ходили Шукати віру в далекі східні країни. Можливо, посли князя Володимира бачили теж подібні храми, проходячи маршем до Константинополя. Преподобний Антоній Печерський-засновник Печерської Лаври-напевно бачив такі храми на Афоні в Греції і в інших країнах, де йому довелося бувати. І ми в пам’ять про благочестивих предків вирішили побудувати храм саме в таких древніх формах», — розповів архієпископ Обухівський Іона.

 

Джерело https://112.ua/obshchestvo/v-zhenskom-monastyre-v-chest-ikony-bozhiey-materi-otrada-i-uteshenie-v-sele-velikaya-olshanka-osvyatili-novyy-hram-553317.html

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.