Нові епідемії. Чим ще можуть заразити людину

Звідки чекати нової пандемії

Передатися людині поки вдалося приблизно 250 патогенним вірусам, вчені впевнені — це далеко не межа.

 

Поки світ ніяк не може побороти пандемію коронавірусу, вчені з’ясовують, через що може початися нова епідемія.

 

Німецьке видання Süddeutsche Zeitung описує дослідження Каліфорнійського університету в Дейвісі про патогенні віруси, які можуть передатися від тварин людині.

 

Так чим ще можемо заразитися?

 

 

Загроза від тварин

 

Всього, згідно з оцінками вчених, в організмах ссавців і птахів є близько 1,67 млн ​​вірусів, приблизно половина з яких потенційно може передатися людині — і тим самим викликати нову епідемію.

 

Поки передатися людині вдалося приблизно 250 патогенним вірусам. Серед них — збудник лихоманки Ебола, віспа мавп, гепатит Е і MERS.

 

Вчені з Каліфорнійського університету в Дейвісі опитали 65 експертів з вірусології, епідеміології, екології та медицини, після чого визначили 31 фактор, що підвищує ризик передачі вірусу людині.

 

До них відносяться і характеристики самого вірусу, і властивості тварин-господарів. Ризик зростає, коли вірус циркулює в організмі тварин, які часто контактують із людиною. Або коли тварини-господарі є представниками не тільки різних видів, а й різних загонів тварин, наприклад коли збудник зустрічається як в організмі гризунів, так і в приматів, що свідчить про велику пристосовуваність збудника.

 

І, нарешті, свою роль відіграють і фактори довкілля, наприклад, коли багато людей проживають у місці проживання тварин-господарів або ж вторгаються в їхнє природне місце існування.

 

Там, де людина вирубує дерева, перетворює природні площі в поля, прокладає дороги в незайманих районах, зростає ймовірність нових контактів між людиною і дикими тваринами, які можуть спричинити серйозні наслідки.

 

 

Найнебезпечніші

 

Вчені оцінили ці чинники ризику стосовно до майже 900 вірусів, що зустрічаються в організмі тварин, і склали рейтинг ризику передачі збудників людині.

 

Перше місце зайняв збудник лихоманки Ласса. Він регулярно викликає спалахи захворюваності серед людей; люди заражаються переважно через екскременти мишей, які живуть у полях і на садових ділянках у регіонах Африки.

 

Іншими кандидатами на перехід до людини є нові ліссавіруси, до яких відноситься, наприклад, збудник сказу. Також у перших рядках списку знаходиться і вірус Бомбалі, еболавірус, виявлений кілька років тому в організмі кажанів.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.