Нормандські радники не домовилися про саміт

Фото: УНН Нормандські радники не сформулювали підсумкового документу до саміту

Політрадники лідерів Нормандської четвірки не домовилися про визначення географічної дислокації конфлікту, щодо його характеру і сторін.

 

Саміт лідерів Нормандської четвірки залишається під питанням, адже їхні радники не змогли домовитися про підсумковий документ перед самітом. Про це з посиланням на власне джерело повідомляє російський Інтерфакс у понеділок, 20 вересня.

 

«Спочатку всі учасники переговорів, навіть представники України, погодилися, що Мінські угоди — це єдина основа для врегулювання конфлікту. Але одразу ж Німеччина, Франція та Україна відмовилися закріплювати в проекті підсумкового документа географічну дислокацію конфлікту, його характер і сторони конфлікту, на які Мінськими угодами покладено зобов’язання з його врегулювання», — стверджує джерело російського агентства.

 

«Основним каменем спотикання, по суті, стало розуміння цільового результату можливих переговорів. Для європейських партнерів і України таким цільовим результатом є, власне, проведення саміту нормандського формату, хай що там обговорюють і до яких би домовленостей там можуть прийти», — додало джерело.

 

У свою чергу, представники Німеччини і Франції запропонували скласти перелік питань лідерам, на які ті повинні відповісти. Радники також запропонували переглянути сторони конфлікту і їхні зобов’язання, але не змогли домовитися — Україна, Німеччина і Франція наполягають, що конфлікт є міжнародним і відбувається між Росією та Україною, але РФ не погодилася.

 

Раніше в Держдепі заявили, що США готові брати участь у «Нормандії». Штати готові допомогти, якщо «цей процес оживе і набуде якогось життя», відзначила Вікторія Нуланд.

 

Також повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський хоче «предметної» зустрічі з Володимиром Путіним. Глава держави заявив, що це його проблеми, як йому доведеться змусити опонента захотіти предметно говорити про деокупацію України.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.