Нобелівську премію з економіки отримали вчені з Канади та США

Фото: twitter.com/NobelPrize Девід Кард, Джошуа Ангріст і Гвідо Імбенс — лауреати Нобелівської премії з економіки

Половину премії одержить Девід Кард, а другу частину розділять між собою Джошуа Ангріст і Гвідо Імбенс.

 

Лауреатами Нобелівської премії з економіки в 2021 році стали канадський вчений Девід Кард і американці Джошуа Ангріст та Гвідо Імбенс. Їх імена 11 жовтня оголосив Нобелівський комітет.

 

Нагорода Карду присуджена за «емпіричний внесок в економіку праці», а Ангрісту та Імбенсу — за «методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв’язків».

 

«Вчені дали нове розуміння ринку праці і показали, які висновки про причинно-наслідкові зв’язки можна зробити з природних експериментів. Їх підхід поширився на інші області і зробив революцію в емпіричних дослідженнях», — відзначили в Нобелівському комітеті.

 

Нагадаємо, минулого року премію з економіки отримали американські вчені Пол Мілгром і Роберт Вілсон «за удосконалення теорії аукціонів і винахід нових форматів аукціонів». На думку журі, зроблені відкриття принесли користь продавцям, покупцям і платникам податків в усьому світі.

 

На відміну від інших Нобелівських нагород премія з економіки заснована в 1968 році Банком Швеції і присуджується з 1969 року.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.