Рішення НКРЕКП щодо встановлення тарифу на передачу електроенергії для експортерів є незаконним і регулятор, запровадивши його, підставив «Укренерго».

Електрика, енергія, опори, мережі \ фото Getty Images

Електрика, енергія, опори, мережі \ фото Getty Images

Про це написав член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в блозі на сайті «Кореспондент».

Експерт нагадав, що Окружний адмінсуд Києва в липні визнав незаконним рішення НКРЕКП про встановлення тарифу на передачу струму для експортерів. Окрім того, проти такого рішення регулятора висловлювався і Секретаріат Енергетичного співтовариства.

«Секретаріат Енергетичного співтовариства прямо рекомендував не вводити для експортерів електроенергії додатковий тариф на її передачу, так як це не відповідає чинному міжнародному законодавству. І вказували на ст. 41 Договору про Енергетичне співтовариство і рішення Європейського суду від 6 грудня 2018 року по справі №C-305/17 FENS, який назвав порушенням введення Словаччиною подібного тарифу на передачу для експортерів», — написав Корольчук.

На думку експерта, члени Нацкомісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, підставили компанію «Укренерго», запровадивши тариф для експортерів на передачу струму і перекладуть на неї відповідальність за наслідки свого рішення.

«У цій історії навіть трохи шкода «Укренерго». Адже НКРЕКП їх підставило і майже повністю перекладе на них відповідальність за програш у суді. Так, Господарський суд Львівської області відмовився задовольнити позов «Укренерго» до «ДТЕК Західенерго» про стягнення 425,8 млн грн заборгованості за договором надання послуг з передачі електроенергії. А Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов «Укренерго» до ТОВ «Д.Трейдінг» про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором надання послуг з передачі електроенергії», — повідомив Корольчук.

 

Він також наголосив, що жодна європейська країна не запроваджувала такого тарифу,  оскільки він створює ситуацію подвійної оплати — в країні експорту і в країні споживання електрики.

 

«Обнулення» незаконного рішення НКРЕКП про обов’язок експортерів електроенергії платити тариф за передачу електроенергії повертає баланс на ринок електроенергії», — підсумував Корольчук.

 

Нагадаємо, раніше гендиректор компанії «Д.Трейдінг» Віталій Бутенко заявив, що стягнення тарифу на передачу електроенергії при експорті суперечить зобов’язанням України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.