Німеччина не визнала результатів виборів у Білорусі

Бундестаг прийняв резолюцію щодо виборів у Білорусі

У резолюції парламенту Німеччини говориться, що Лукашенко сфальсифікував результати виборів у країні.

 

Бундестаг прийняв резолюцію про невизнання президентських виборів у Білорусі. Відповідний документ опублікований на його сайті.

 

У резолюції під назвою Білорусь — звільнити політичних в’язнів, дозволити провести нові вільні і чесні вибори, зміцнити громадянське суспільство й ініціювати конституційну реформу йдеться, що 9 серпня «голосування не було справедливим і чесним».

 

Німецькі парламентарії стверджують, що президент Республіки Олександр Лукашенко здобув перемогу шляхом «масових фальсифікацій» і за допомогою «лояльної виборчої комісії». Попередньо він зачистив виборче поле, «заарештувавши своїх конкурентів». Усе це позбавляє його легітимності, говориться в резолюції.

 

Крім того, бундестаг засудив силове придушення мирних протестів у Білорусі, насильство проти демонстрантів, застосування до них спецзасобів і арешти лідерів білоруської опозиції.

 

Резолюцію підтримали правлячий блок ХДС / ХСС, фракції СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини), Союз 90 / Зелені, ВДП (Вільна демократична партія). Фракція АДН (Альтернатива для Німеччини) проголосувала проти, фракція Ліві утрималася.

 

Протести в Білорусі. Більше сотні затриманих

 

 

Напередодні ЗМІ повідомляли, що посли країн Євросоюзу погодили введення санкцій проти Олександра Лукашенка. У пакет санкцій входять замороження активів, а також заборона на отримання віз у країни Євросоюзу.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.