Німеччина і Франція зажадали від Польщі дотримання правил ЄС

Фото: dw.com Жан-Ів Ле Дріан (зліва) і Хайко Маас

У спільній заяві глав МЗС ФРН і Франції наголошується, що повага цінностей ЄС має забезпечуватися кожною державою-членом спільноти, включаючи Польщу.

 

На тлі спору Польщі з Євросоюзом з приводу верховенства законів міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас і глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан висловили підтримку Європейській комісії, повідомляє в суботу, 9 жовтня, DW.

 

«Після того як стало відомо про рішення польського Конституційного суду від 7 жовтня, ми нагадуємо, що членство в ЄС супроводжується повною і беззастережною відданістю спільним цінностям і правилам», — йдеться в спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств ФРН і Франції, оприлюдненій увечері в п’ятницю, 8 жовтня.

 

«Повага до них і їхнє дотримання повинні бути забезпечені кожною державою-членом, що, зрозуміло, стосується і Польщі, яка займає центральне місце в ЄС», — зазначається в документі.

 

При цьому наголошується, що мова йде не тільки про моральні, а й юридичні зобов’язання.

 

«У цьому контексті ми знову заявляємо про нашу підтримку Єврокомісії, щоб вона, як хранителька договорів, гарантувала дотримання європейського права», — підсумували німецький і французький міністри.

 

Раніше Єврокомісія звернулася до Європейського суду з проханням ввести фінансові санкції проти Польщі за те, що вона не виконує постанову про необхідність забезпечення незалежності судової системи.

 

«Початок виходу з ЄС». Конфлікт Польщі з Брюсселем

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.